FUNKCJONARIUSZE SŁUŻB CELNYCH W CZWÓRCE…..

opublikowane: 9 maj 2019, 00:33 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 13 maj 2019, 21:05 ]

27 marca gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy celno- skarbowych : p Justynę Alejską pracującą w Izbie Administracji Skarbowej oraz p. Tomasza Cyraniaka pracującego w Wielkopolskim Urzędzie Celno-Skarbowym, a konkretnie w Oddziale Celnym Port Lotniczy – Ławica.  W ramach prowadzonej kampanii informacyjno- edukacyjnej nasi goście zapoznali uczniów z ustaleniami Konwencji Waszyngtońskiej zwanej w skrócie CITES. Dokument ten poświęcony jest zakazowi handlu chronionymi gatunkami roślin i zwierząt. Zakaz handlu dotyczy żywych, martwych oraz przetworzonych organizmów lub ich części. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę w tym zakresie, oglądając zgromadzone eksponaty i zapoznając się z przygotowanymi przez naszych gości materiałami edukacyjnymi.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych, piątych oraz szóstych.

Poznali zasady legalnego nabywania egzotycznych okazów w kraju i poza jego granicami.

Wzbogacając swoją wiedzę w tym zakresie przekonali się, że mogą mieć wpływ na zwalczanie kłusownictwa oraz nielegalnego handlu chronionymi gatunkami roślin i zwierząt, a w efekcie tych działań na ochronę przyrody w kraju i poza jego granicami.

Faustyna Dunajewska