Europejski Dzień Języków Obcych

opublikowane: 18 paź 2019, 11:49 przez Jerzy Kot
            Europejski Dzień Języków Obcych jest to międzynarodowe święto, obchodzone corocznie                    26 września, a jego celem jest promowanie języków obcych.                                                                            Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy – organizację, która reprezentuje 800 mln Europejczyków z 47 krajów. Dzień ten jest okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowania różnorodności językowej i kulturowej  i zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie prac i stymuluje rozwój przedsiębiorstw.

W tym wyjątkowym dniu nauczyciele podkreślali znaczenie znajomości języków obcych  we współczesnym świecie, uświadamiali uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć , przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły przygotowali  wystawę prac pod tytułem „Moje ulubione angielskie słowo” – uczniowie klas 1-6 oraz „Moje ulubione niemieckie słowo” – uczniowie klas 7 i 8.

Sylwia Tarasiewicz, Jolanta Iskierska, Nadia Szańca,

Julita Sierant, Joanna Hyża, Karolina Danyluk, Katarzyna Majcher