Eko-projekt w klasie 1b

opublikowane: 28 kwi 2020, 11:55 przez Arleta Łukasik

„Mamy tylko jedną ziemię, a jej przyszłość
zależy od każdego, na pozór niewielkiego,
ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

W ramach edukacji ekologicznej uczniowie klasy Ib realizują różnorodne zadania związane z klasowym eko-projektem, którego celem jest skuteczne i efektywne kształtowanie postaw dzieci zgodnych z etyką ekologiczną:
- rozbudzenie wrażliwości i potrzeby kontaktu z przyrodą,
- wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna,
- podejmowanie działań ekologiczno – zdrowotnych w najbliższym otoczeniu i we własnym życiu,
- wytworzenie nawyku oszczędnego korzystania z materiałów, segregowania odpadów i rozsądnego gospodarowania zasobami naturalnymi,
- kształtowanie umiejętności dostrzegania zjawisk w ekosystemach,
- przeprowadzanie różnych badań i doświadczeń.

Uczniowie wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem wykonywali różnorodne zadania związane z eko-projektem. Zdobywali wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych i ekologicznych. Słuchali, czytali i omawiali teksty literackie o tematyce przyrodniczej. Oglądali filmy edukacyjne na temat ochrony przyrody, jej zagrożeń i piękna. Śpiewali i słuchali piosenek o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Zdobywali wiedzę i umiejętności potrzebne do rozwiązywania problemu odpadów w przyszłości poprzez wyrobienie właściwych nawyków (segregowanie śmieci, recykling, oszczędne gospodarowanie materiałami). Wykonali wspaniałe plakaty zachęcające do ochrony środowiska naturalnego. Chętni uczniowie wzięli również udział w eko-konkursie dla rodzin #wdomuzimpetem organizowanym przez Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań SA, z siedzibą w Warszawie. Przed nami kolejne działania proekologiczne.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska