E-nauczanie w klasie Ib

opublikowane: 1 kwi 2020, 13:15 przez Arleta Łukasik

Nauka na odległość może być nie tylko ciekawa, ale nawet smaczna!

Uczniowie klasy Ib poznali zasady zdrowego odżywiania. Wykonali różne zadania, które uświadomiły im, jak ważne jest to, czym raczymy nasz żołądek ;). Od tego zależy nasza kondycja i zdrowie. Z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy: oglądali filmy edukacyjne dotyczące zdrowego odżywiania, nauczyli się piosenki o „Witaminkach”, wykonali piramidę zdrowia, bawili się w ogrodników i posadzili lub posiali „witaminki dla rodzinki”. Teraz będą prowadzili obserwacje przyrodnicze i zapisywali swoje spostrzeżenia. Zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce i pod czujnym okiem rodziców wykonali pyszne, zdrowe kanapki. Wyobraźnia uczniów nie zna granic, więc kanapki wyszły fantastycznie. Pierwszoklasiści udowodnili, że gotowanie to dobra zabawa! Ujawnili również swoje talenty kulinarne i kontynuują przygodę w kuchni wypróbowując inne przepisy zaproponowane przez wychowawczynię. Efekty ich działań można zobaczyć na zdjęciach.

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska