Dzień Kota w oddziałach przedszkolnych

opublikowane: 20 lut 2021, 11:50 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 20 lut 2021, 11:54 ]
17 lutego oddziały przedszkolne w naszej szkole obchodziły Światowy Dzień Kota. Wzięliśmy udział w warsztatach literackich (online), przygotowanych przez Misiową Mamę (panią Anetę Konefał) w czasie których zaplanowane były zadania do wykonania.
Pierwszym zadaniem było uważne wysłuchanie wiersza „O dwóch kotkach” H. Bechlerowej, a następnie udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące utworu. Drugim zadaniem było stworzenie mapy myśli, czyli wszystkich naszych skojarzeń z wyrazem KOT. Kolejnym działaniem było stworzenie książeczki pt: “Kocie opowieści”, wspólnie wymyśliliśmy imię kociego bohatera, jego przygody i ilustracje. Wszystkie zadania bardzo nam się podobały.

Film z YouTube