Dzień Edukacji Narodowej w "Czwórce"

opublikowane: 19 paź 2019, 11:20 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 4 lis 2019, 03:05 ]

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej w SP4 odbył się po raz trzydziesty i jak zwykle przebiegał uroczyście. Spotkanie wszystkich pracowników szkoły i reprezentacji klas miało miejsce 14 X 2019 r. o godz. 14:00 w holu szkoły. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy VIIIb Mikołaj Adamczyk i Bartłomiej Waźbiński. W części oficjalnej głos zabrała p. dyr. Elżbieta Wieczorek, nagrodziła ona wyróżniających się nauczycieli oraz  pracowników administracji i obsługi. Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz otrzymali p. Maja Szwanka i p. Jerzy Kot.

Część artystyczną spotkania stanowiło ogłoszenie przez Samorząd Uczniowski wyników plebiscytu przeprowadzonego w szkole we wszystkich klasach. Uczniowie wybierali nauczycieli wyjątkowych w 8 kategoriach. Tytuł „Nauczyciel – Mistrz kartkówek” otrzymała p. Elżbieta Śrama, „Ikona szkoły” p. Tomasz Klepacz. W kategorii „Młody duchem” zwyciężył p. Marcin Kardach, a w kategorii „Zabójca nudy” p. Tomasz Serej. Tytuł „Nauczyciel – oaza spokoju” przyznano p. Mariuszowi Jagodzińskiemu, „Szkolna mama” p. Julicie Sierant, a za „Aniola administracji” uznano p. Katarzynę Wichłacz. Samorząd Uczniowski ustalił również nagrodę „Wszechlaureat” i przyznał ją p. Edwardowi Wawrzyniakowi.

Spotkanie wzbogaciły piosenki wykonane przez uczennice: Nadię Szmyt, Agatę Meyzę, Julię Wolną, Nadię Michalak i Agnieszkę Włodarczyk.

Grażyna Nowak