DZIEŃ DYNI W KLASIE IA

opublikowane: 1 lis 2016, 14:28 przez Jerzy Kot

„Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży wkoło!

Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!”

Uczniowie klasy Ia przekonali się niedawno, że jesień wcale nie musi być ponura i smutna. W dniu 27.10.16 r. obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Dyni.   Wesołą atmosferę tego szczególnego dnia podkreśliły nie tylko kolorowe stroje uczniów, ale przede wszystkim  wykonane przez nich dekoracje. Na parapetach naszej sali zagościły dynie przeróżnych odmian i jesienne lampiony, uprzednio wykonane  przez uczniów. Kiedy lampiony zostały zapalone, w klasie zapanował niesamowity nastrój. Do atrakcji Dnia Dyni należało ozdabianie dyni według własnego pomysłu, zabawy taneczne przy muzyce, integracyjne zabawy ruchowe oraz pyszny poczęstunek. Dzień Dyni był tak radosny i kolorowy dzięki  zaangażowaniu Rodziców, za które bardzo dziękujemy. Uczniowie doskonale się bawili, a przy tej niecodziennej zabawie dowiedzieli się wiele o zdrowym odżywianiu i o cennych wartościach odżywczych oraz właściwościach leczniczych dyni, a także, jak wesoło można spędzać czas, kiedy za oknem panuje jesienna słota.

Katarzyna Wagner-Stasiak

Ilona Ostatkiewicz-Mostek
Klikniecie w zdjęcie przekierowuje do galerii