Dzień Bezpiecznego Internetu

opublikowane: 11 lut 2021, 11:39 przez Arleta Łukasik

W tym tygodniu w klasach 2a i 3a obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. W klasach nauczyciele przeprowadzili zajęcia edukacyjne o właściwym korzystaniu z komputera i Internetu. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne na stronie www.sieciaki.pl oraz „Owieczki w sieci”.
Na zajęciach dzieci nauczyły się, żeby nie spędzać zbyt wiele czasu przed komputerem, nie udostępniać swoich danych osobowych nieznajomym, nie umawiać się z nieznajomymi oraz wchodzić tylko na strony odpowiednie dla swojego wieku. A najważniejsze, żeby gry komputerowe nie zastępowały zabaw w realnym świecie i na świeżym powietrzu, a także nie utrudniały wykonywania codziennych czynności.
Uczniowie klasy 3a opracowywali kodeks bezpieczeństwa w Internecie, wykonali plakaty dotyczące bezpieczeństwa. Uczniowie klasy 2a na zajęciach komputerowych wykonywali postać STRAŻNIKA INTERNETU” zachęcającego do bezpiecznego korzystania z Internetu. Był to dla uczniów bardzo ciekawy i pouczający dzień!

A.Łukasik
A. Czwojdrak