Dzieciakom czytamy …..

opublikowane: 18 paź 2019, 11:22 przez Jerzy Kot

Wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem -  bajkopisarzem i powieściopisarzem, który z niesamowitą charyzmą włączył się w realizowaną przez Zespoły Edukacyjno – Terapeutyczne Innowację Pedagogiczną :”Rodziców zapraszamy i dzieciakom czytamy”.

Pan Marcin Mortka  - bo o nim mowa, zaprosił  nas do świata swoich ulubionych bohaterów – troli , skrzatów i elfów. Wspólnie z nim przenieśliśmy się w bajkowy świat Tapiego                       i smoków. Z niesamowitą uwagą słuchaliśmy opowieści o nieznanych miejscach i postaciach, które rozbudziły naszą ciekawość. Udowodnił nam, że tak jak nie można określić granicy między morzem, a horyzontem, tak i wyobraźnia może być nieograniczona.  Wystarczy tylko do ręki wziąć książkę i zatopić się w historii jej bohaterów. Zrozumieliśmy, że książka może być tym magicznym przedmiotem, który łączy ludzi, zbliża do siebie i wyzwala podobne emocje zarówno u dorosłych jak i dzieci. Było to pierwsze spotkanie, podczas którego przekonaliśmy się, że czytać i słuchać czytania mogą wszyscy i wszyscy wyniosą z takich spotkań radość i zadowolenie, a wspólne przeżywanie przygód poznawanych bohaterów może być niesamowitym przeżycie.