„Dom Pokoju” w Betlejem

opublikowane: 31 sty 2018, 03:03 przez Marcin Socha

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas w okresie przedświątecznym włączyli się w projekt misyjny prowadzony przez parafię św. Józefa w Opalenicy pod kierunkiem ks. Łukasza Łukasika.  Celem głównym projektu jest modlitwa i pozyskanie funduszy na edukację dzieci z sierocińca „Dom Pokoju” w Betlejem prowadzonego przez siostry Elżbietanki z Prowincji Poznańskiej. W ramach tej inicjatywy uczniowie sprzedawali sianko pod obrus i przygotowane przez wolontariuszy z Opalenicy żłóbki z figurką Dzieciątka Jezus.

Akcja ta cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zebraną sumę pieniędzy przekazano na rzecz misji, mających wspomóc tamtejsze dzieci.

Doceniamy ten szlachetny gest i dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy bardzo chętnie wsparli tę piękną inicjatywę. Mamy nadzieję, że w naszej szkole będą realizowane jeszcze inne, podobne akcje charytatywne.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Dorota Świątek