Dni Kultury Włoskiej w klasie II c i II d

opublikowane: 6 gru 2017, 04:59 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 6 gru 2017, 05:00 ]

Podczas realizacji zadań Tygodnia Europejskiego uczniowie klasy II c i II d poznali kulturę i tradycje Włoch. Uczniowie przygotowywali materiały i zbierali niezbędne informacje. Zespoły klasowe zostały podzielone na grupy, które na bazie przygotowanych materiałów, krótkich informacji, ilustracji i podpisów, wykonywały w szkole plakaty tematyczne.

Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat Włochów, ich zwyczajów i upodobań kulinarnych. Poznaliśmy ciekawe włoskie miasta i ich zabytki, a nawet nauczyliśmy się kilku zwrotów w języku włoskim!

Zapoznaliśmy się z postaciami słynnych Włochów oraz wynalazkami, które zawdzięczamy Włochom.

Wykonaliśmy też prace plastyczne inspirowane muzyką Antonio Vivaldiego oraz makaronowe mandale.

Najciekawszym i „najsmaczniejszym” zadaniem była degustacja włoskich specjałów: pizzy, spaghetti, serów, wędlin i tiramisu na włoskim przyjęciu. Pycha!

Nie pozostaje nam nic innego jak zaplanować podróż do Włoch!

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerie