DNI KULTURY WŁOSKIEJ

opublikowane: 11 gru 2017, 20:54 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 11 gru 2017, 20:54 ]

W tym roku szkolnym Tydzień Europejski  obchodzony był pod hasłem Dni Kultury Włoskiej. Zaangażowanie  uczniów, nauczycieli, a i czasem rodziców,  zorganizowanie  tych  wydarzeń  jest  potwierdzeniem  otwartości  i  gotowości  w  poznanie  tradycji  innych  narodów  europejskich.

Poszczególne zadania zostały tak skonstruowane, aby uczniowie mieli możliwość różnorodnego doboru wiadomości, a wykonywanie poszczególnych zadań miało być okazją do wspólnej, dobrej zabawy i szansą na zaprezentowanie własnych możliwości.

W całej szkole można było poczuć włoski klimat dzięki dekoracjom w holu szkoły, korytarzach klas I-III oraz w salach lekcyjnych. To właśnie w holu umieszczono gazetkę o Włoszech, wystawę prac „Pocztówka z Włoch” w formie kolażu oraz prace zrobione z makaronu czyli makaronowe inspiracje uczniów Czwórki.

Podczas realizacji projektu uczniowie mieli okazję zdobyć ciekawe informacje o zabytkach, sławnych osobach,  świętych, włoskich wynalazkach czy poznać ciekawostki na temat Włoch przekazane przez wychowawców oraz nauczycieli innych przedmiotów.

Nauczyciele wychowania fizycznego zapoznali uczniów ze starożytnymi dyscyplinami sportowymi czyli uczniowie brali udział w wyścigach rydwanów, skokach w dal z miejsca oraz biegach dromos czy diaulos. A nauczyciele języka angielskiego przygotowali smaczną lekcję o ulubionym daniu włoskim – pizzy.

Ponadto, ku uciesze uczniów niektórych klas, małą niespodziankę postanowili zrobić rodzice i  na pięknie udekorowanych stołach  zagościł „włoski obiad”, czyli tradycyjne danie tego kraju - pizza, a inni uczniowie  mieli okazję degustacji przepysznych włoskich deserów – tiramisu.

Sylwia Tarasiewicz

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię