Czekoladowy raj w kl. 1b

opublikowane: 21 maj 2020, 13:28 przez Arleta Łukasik

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 1b z ogromnym zaangażowaniem poznawali tajniki produkcji czekolady i zadania degustatora czekolady, zawodu marzeń!

Przy okazji dowiedzieli się, że nie można jeść zbyt dużo czekolady i najlepiej tylko gorzką, bo zawiera między innymi: magnez, potas i żelazo. Dzięki czemu poprawia humor, a także koncentrację, pracę mózgu oraz układu krwionośnego.

Czekoladowe szaleństwo wkradło się również do edukacji matematycznej, informatyki oraz na zajęcia muzyczne. Uczniowie wykonali „czekoladowe” łamigłówki logiczno-matematyczne, czekoladową ilustrację w programie graficznym Paint, a nawet zatańczyli Minidisco Chocolat.

Było wesoło, smacznie i czekoladowo!

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska

Polecamy książkę - Roald DahlCharlie i fabryka czekolady” oraz film familijny o tym samym tytule J