Biegnę dla Was

opublikowane: 27 cze 2016, 04:04 przez Lidia Buchholz

Wysportowani uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy Swarzędza na linii startowej V Biegu Integracyjnego Czwórki – Biegnę dla Was i towarzyszący im rozentuzjazmowani kibice - to obrazek, jaki można było zobaczyć w niedzielne południe 19 czerwca br. przed Szkołą Podstawową nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu. Na zaproszenie Pani Dyrektor Elżbiety Wieczorek oraz organizatorów biegu pozytywnie odpowiedzieli nie tylko uczniowie SP4, ale też ich rodzice, znajomi i przyjaciele.

Imprezie patronował Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, który uroczyście rozpoczął bieg integracyjny. Wzięło w nim udział ok. 300 zawodników. Należy podkreślić, że to był bieg rodzinny, ponieważ uczestniczyły w nim całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy pokonywali trasę w wózkach, a wśród biegaczy były również dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnością, które także dzielnie przemierzyły dystans. Trasa biegu obejmowała odcinek 1 i 2 kilometrowy. Wszyscy uczestnicy po dotarciu do mety otrzymali dyplom, szczęśliwy los i butelkę wody dla schłodzenia emocji. Następnie wszyscy świetnie się bawili, korzystając z przygotowanych atrakcji, tj. kula wodna, dmuchany zamek, puszczanie baniek, jazda na motorach, współczesne tańce  z zespołem Hajdasz. Była też możliwość spotkania i rozmowy przy kawie, pysznym ciastku czy wojskowej grochówce. Można było też włączyć się aktywnie w tańce, m.in. w wykonanie Zumby, co cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale i dorosłych. To było piękne świętowanie połączone z aukcją charytatywną na rzecz zakupu sprzętu specjalistycznego dla uczniów SP4. Jak co roku serca i portfele uczestników były otwarte na potrzeby naszych uczniów.

Impreza odbyła się dzięki ogromnemu zaangażowaniu i finansowemu wsparciu sponsorów. W sposób szczególny słowo wdzięczności kierujemy do:  Ireneusza Szpota, Marka Wajera, Marka Lisa, Teodora Kobersteina, FrehMarketu Joanna Szulc, Tomasza Bladowskiego, Sławomira Jezierskiego, Dariusza Michalaka, Sebastiana Gryzy, Patrycji Wojtasiak, Le Grand Salon, Piekarni Rawa, Cukierni Grzeczka, Piekarni Jankowscy R.K., Sklepu Spożywczego Mrówka, Sklepu Spożywczego U Janki, Chata Polska, Sklepu Spożywczego U Adama, Zakładów Mięsnych Bystry, Restauracji Między nami, Drukarni Swarzędzkiej Witeccy Stanisław i Marcin.

Mamy świadomość, że każdy, który wykupił starówkę, jest wielkim sponsorem tej imprezy, bo BIEGŁ DLA NAS.

O bezpieczeństwo podczas biegu i całej imprezy zadbały służby mundurowe. Szczególne podziękowania kierujemy do swarzędzkiej Policji i uczniów klasy policyjnej  z II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu. Ponadto dziękujemy swarzędzkiej Straży Pożarnej, Pogotowiu Ratunkowemu, bacznie czuwającym nad bezpieczeństwem.

Dziękujemy również wszystkim, którzy uświetnili nasz piknik swoimi występami i prezentacjami: Grupie Rekonstrukcji Historycznej Comanndo, Zespołowi Hajdasz, 28 Drużynie Harcerskiej, HKT Azymut Wigry, Capoeira Muzenza( prezentacja sztuki walki brazylijskiej), Stowarzyszeniu Na Rzecz Rehabilitacji Ekologii i Ratowania Zwierząt Rzeźnych – Michał Bednarek, uczniowskiemu zespołowi tanecznemu przygotowanemu przez p. Ewę Gajdę.

V Bieg Integracyjny Czwórki -  Biegnę dla Was już ukończony, jednak miłe wrażenia z tej imprezy pozostają w nas i motywują do pracy nad dobrą kondycją, by wyruszyć znów w przyszłym roku. Zapraszamy do udziału w VI Biegu.