​„Biedronki” z wizytą u strażaków

opublikowane: 27 maj 2016, 05:27 przez Jerzy Kot

W dniu 13 maja, dzieci z oddziału przedszkolnego „Biedronki” odwiedziły strażaków z Państwowej Straży Pożarnej pełniących służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, z zachowaniem bezpieczeństwa podczas burzy oraz pożaru. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób należy wzywać straż pożarną. Strażacy zapoznali dzieci z wyposażeniem samochodów strażackich, wszyscy mieli możliwość usiąść w kabinie wozu. Ogromną atrakcją był udział w zorganizowanych przez strażaków zawodach, podczas których dzieci miały możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami pracy w grupie. Dzieci w ramach podziękowań za umożliwienie zwiedzenia remizy i odwiedzenia strażaków w ich jednostce, przywiozły ciasto upieczone przez mamę jednego z dzieci. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka.

Renata Wałejko

"Biedronki" u strażaków