Angielski wokół nas.

opublikowane: 20 gru 2020, 13:31 przez wicedyrektorzy SP4   [ zaktualizowane 21 gru 2020, 00:32 przez Marcin Socha ]

Czas pandemii i zdalnej nauki w domu nie musi być nudny. Uczniowie klas 6d i 6e poszukiwali w swoich domach języka angielskiego.

Celem projektu było pokazanie uczniom, że słowa, które poznają na lekcjach istnieją nie tylko w książkach, ale i w otaczającym ich świecie. I tak uczniowie przeglądali w kuchniach produkty spożywcze zwracając uwagę na nazwy na opakowaniach i przy okazji ze smakiem je konsumowali. W łazienkach sprawdzali etykiety na szamponach, płynie do kąpieli, mydle, proszku do prania, paście do zębów i innych kosmetykach.

Stworzone przez uczniów plakaty potwierdziły że każdy z nas ma codziennie kontakt z językiem angielskim, a nowe słówka są "na wyciągnięcie ręki". Mam nadzieję, że ten projekt zachęcił uczniów nie tylko do nauki nowych słówek, ale również do uważniejszej obserwacji otaczającego nas świata.

Sylwia Tarasiewicz

kliknij w obrazek, aby zobaczyć galerię