Aktualności‎ > ‎

„ AKADEMIA UWIELBIAM”

opublikowane: 18 maj 2020, 02:17 przez Arleta Łukasik


Społeczność naszej szkoły zawsze z ogromnym zaangażowaniem promuje zdrowy styl życia!  

Dlatego chętnie i aktywnie włączyliśmy się w Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Uwielbiam”, który okazał się strzałem w dziesiątkę!

Jest to program edukacyjny o charakterze społecznym, mający na celu kształtowanie wśród młodych ludzi prawidłowych nawyków żywieniowych i co niezwykle ważne 

zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności.

Na lekcjach biologii, uczniowie zgłoszonych do programu klas, poznawali najważniejsze zasady komponowania posiłków, niemarnowania żywności i aktywnego trybu życia.  Wszystkie grupy pracowały z ogromnym zaangażowaniem, zgłębiając swoją wiedzę  i zdobywając nowe, ciekawe doświadczenia.

Zaistniała sytuacja  nie pozwoliła nam na kontynuacje projektu w szkole, ale to nie zniechęciło naszych uczniów do działania!

Radość ze wspólnego gotowania i  spożywania posiłków, świadomość potrzeby zdrowej, zbilansowanej diety zaowocowały pomysłami na wartościowe i samcze dania. 

W ramach zorganizowanego konkursu otrzymaliśmy przepisy na zdrowe, pyszne potrawy wykonane z pełnowartościowych produktów, zgodnie z zasadami zbilansowanej diety!                                                                             

                                                                              Joanna Michalak, Faustyna Dunajewska 

Przepisy w załącznikach!!!

https://sites.google.com/a/czworka.edu.pl/nasza-czworka/aktualnosci/_draft_post-25/4.jpg
ĉ
Arleta Łukasik,
18 maj 2020, 02:17
Ċ
Arleta Łukasik,
18 maj 2020, 02:17
Comments