„ Z POWIATEM PRZEZ ŚWIAT” – Wycieczka do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie

opublikowane: 14 maj 2014, 11:48 przez Jerzy Kot

Dnia 7 maja klasa VI d wraz z wyróżnionymi uczniami uczestniczyła w wygranej przez wychowawcę  wycieczce do Muzeum Przyrodniczo - Łowieckiego w Uzarzewie. Wycieczka została sfinansowana przez Fundację MDK (Mały Dom Kultury) w ramach projektu „ Z POWIATEM PRZEZ ŚWIAT”.

Uczniowie do Uzarzewa zostali zawiezieni autokarem firmy Stroma Travel. Na miejscu zostaliśmy przywitani przez panią Julię Szmyt-Krych (organizatorkę przedsięwzięcia). Wraz z przewodnikiem, który przedstawił wiele ciekawych informacji. Uczniowie obejrzeli między innymi liczne gatunki zwierząt z całego świata, a także niezwykle barwną kolekcję papug.

W pałacu mieliśmy okazję zobaczyć ekspozycję przedstawiającą rozwój łowiectwa od epoki kamienia po czasy dzisiejsze. Niezwykle ciekawa była wystawa trofeów myśliwskich. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w spotkaniu ze współczesnym podróżnikiem, który w ciekawy sposób opowiadał o swoich wyprawach do Afryki oraz przedstawił wiele ciekawych i egzotycznych fotografii.

Uczestniczyliśmy również  w poczęstunku przygotowanym przez fundację.

Na koniec wszyscy uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach międzykulturowych oraz sprawdzili swoją wiedzę w teście.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i poszerzyła wiedzę o otaczającym nas świecie.

Agnieszka Ewertowska

2014-05-07