„POWITANIE WIOSNY” W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

opublikowane: 3 kwi 2014, 00:23 przez Jerzy Kot

21.03.2014r. wszystkie oddziały przedszkolne, jak każe zwyczaj, ruszyły szukać wiosny. Ale…. nie tak od razu! Najpierw dzieci musiały się przygotować do tego ważnego i wyczekiwanego od dawna dnia. W przeddzień dzieci razem z paniami wykonały tradycyjne gaiki – gałązki udekorowane kolorową krepiną i wstążkami; wykonały także piękne wiosenne motyle, które, pracując w grupach, zapełniały tęczowymi kolorami pasteli. Gdy nadszedł Pierwszy Dzień Wiosny, dzieci „uzbrojone” w kolorowe gaiki i głośno wyśpiewywane piosenki o Pani Wiośnie, przeszły przez osiedle i deptak nad jeziorem. Kolorowa krepina powiewała na wietrze, a uśmiechnięte buzie ogrzewało łagodne słońce.

Zima, widząc to ( i słysząc), uciekła szybko, my mogliśmy zobaczyć wile oznak rozpoczynającej się wiosny!

Joanna Lewandowska

2014-04-03