Aktualności


Warsztaty pizzy w klasie IIIa

opublikowane: 12 paź 2018, 00:45 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 12 paź 2018, 00:45 ]

W piątek- 28. 09, z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy IIIa udali się do pizzerii Da Grasso na warsztaty pizzy. Najpierw pani podzieliła uczniów na dwie grupy. W czasie, gdy jedna grupa zajmowała się „tworzeniem” swojej pizzy, druga grupa układała puzzle. Później oczywiście była zmiana. Na koniec każdy mógł zjeść kawałek „swojego dzieła”.

Po skonsumowania pizzy wróciliśmy do klasy, a tu każdy otrzymał dyplom Małego Kucharza.

A oto kilka zdjęć z naszego wyjścia ;)

Anna Kolankiewicz

Agnieszka Czwojdrak


kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię

Zawód strażak - klasy 4c i 4d z wizytą w Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach

opublikowane: 9 paź 2018, 13:17 przez Jerzy Kot

W piątek 5 października klasy 4c i 4d odwiedziły Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, które jest wyjątkowym miejscem, ponieważ łączy tradycje pożarnicze  i  historię z nowoczesnością.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bardzo starym sprzętem i wyposażeniem związanym z tematyką pożarniczą, siedzieć w  stary lotniskowym wozie strażackim oraz spróbować zjazdu po ześlizgu i poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwy strażak.

Największe wrażenie na uczniach zrobiła multimedialna sala, w której zostało wiernie odtworzone spalone mieszkanie, wypadek komunikacyjny i akcja ratownicza. Przechodząc dalej uczniowie znaleźli się pośrodku zielonego lasu by zobaczyć czterowymiarowy pokaz pożaru lasu i  poczuć niemal wszystkimi zmysłami atmosferę grozy tego miejsca.  

 

                                                                                                          Sylwia Tarasiewicz

                                                                                                          Arleta Nowak

ŻEBY ZOBACZYĆ GALERIE WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE

 

 

https://photos.app.goo.gl/y2fEPbDMHSvpUncM9

WYCIECZKA DO MUZEUM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO W LUSOWIE

opublikowane: 9 paź 2018, 00:47 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 9 paź 2018, 00:48 ]

Za nami 100 lat historii dotyczącej Powstania Wielkopolskiego, a przed nami miejsca, które musimy odwiedzić i ludzie, których powinniśmy spotkać by przybliżyć sobie tragiczne, ale i pełne chwały życie naszych przodków walczących o wolność i niepodległość. Z tego też powodu w piątkowe przedpołudnie klasy ZET i 3b  wyruszyły na wycieczkę do graniczącego z Poznaniem Lusowa, gdzie znajduje się Muzeum Powstańców Wielkopolskich, a w nim żywa historia tych ludzi i czasów. Pracownicy Muzeum oprowadzili nas i przybliżyli historię tamtych dni, dzieje powstańców i ich rodzin. Mieliśmy też okazję uaktywnić swoje umiejętności spostrzegawcze, kiedy podczas mini gry terenowej musieliśmy odszukać niektóre eksponaty, aby rozszyfrować hasło. Zapaliliśmy też znicze na grobie gen. Dowbora Muśnickiego, spoczywającego na pobliskim cmentarzu, którego postać ściśle związana była z wydarzeniami sprzed 100 lat.

 ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII...WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE

https://photos.app.goo.gl/eubUMG57XTvDCG2f6

"CZWÓRKA" DLA NORBERTA

opublikowane: 8 paź 2018, 22:55 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 9 paź 2018, 01:55 ]

29.09.18 uczniowie „Czwórki” wraz z uczestnikami zajęć wokalnych organizowanych przez szkołę wzięli udział w finale przedsięwzięcia „Bimba blues” akcji ,której celem było zebrania środków na leczenie czteroletniego chłopca Norberta Dąbrowskiego.. W przeszło godzinnym koncercie dzieciaki zaprezentowały 26 piosenek. Każda z nich niosła ogromny bagaż pozytywnych emocji skierowanych na Norberta i jego mamę . Wystąpiły:

Nataszka Ludwiczak

 Agatka Meyza

Ania Leszczyńska

Jagoda Mężyńska

Martynka Przybyła 

Julia Mężyńska   

Gracja Lemiesz

Marysia Kominek

Nadia Szmyt  

Oliwia Tromska 

Patrycja Janicka

Iza Musielak 

Maja Szmyt   

Oprócz nich wystąpili Przemek Malinowski, Kacper Barełkowski i Jacek Wlekły - Młode trio gitarowe
Uczniowie ze szkół muzycznych: Muzzo w Swarzędzu, Stara Roszarnia w Stęszewie i Yamaha w Pobiedziskach i zespół „Wtorek”

Chłopiec od urodzenia zmaga się z rzadkimi chorobami. To hiperinsulinizm i naczyniakowatość limfatyczna. Jak dotąd nie ma na to lekarstwa. Ojciec opuścił rodzinę i nie płaci alimentów. Norbert jest drugim dzieckiem w Polsce, które cierpi na taki rodzaj raka. Jest poddany eksperymentalnej terapii. Choroby nie można zatrzymać, a jedynie odwlec jej skutki. Nie wiadomo, ile czasu chłopcu zostało. Mama marzy, aby zapewnić mu proste przyjemności, bo jak sama mówi, jej synek z klocków najczęściej buduje szpitale.

- Nie zapytałam może nigdy, kim chce być, a to dlatego, że niestety lekarze nie dają mi nadziei. Oni odebrali mi nadzieję jakiś już czas temu. Nadzieję trzymam jeszcze ja. A nuż pójdziemy na badania i okaże się, że coś drgnęło. Ciężko mi zapytać takie dziecko „kim byś chciał być?” Staram się nie myśleć o tym, że mam tak chore dziecko. Moje obowiązki, które muszę wykonywać, one mi wpadły tak jak pranie, sprzątanie, gotowanie. Po prostu wiem, że muszę to zrobić - mówi mama Norberta.

Norbertem opiekuje się mama i dziesięcioletni brat. Radzą sobie dzięki pomocy poznańskich fundacji, które co miesiąc zapewniają chłopcu lek o wartości 1000 zł. Choroba całkowicie zdominowała życie rodziny. W związku z tym, że Poznań jest jedynym ośrodkiem w kraju, który zgodził się leczyć chłopca, rodzina z lubuskiego od dwóch lat wynajmuje mieszkanie w stolicy Wielkopolski. Choroba całkowicie zdominowała ich życie. Nie stać ich na wyjście do kina czy ZOO, ale sami prawie nie proszą o pomoc. To myśmy właściwie ich odnaleźli.

To krótka historia walki o każdy dzień czterolatka, zaczerpnie ta z artykułu Radia Poznań w Internecie, napisanego przez Panią Annę Soluk.

Umiejętność dzielenia się tym co w nas piękne i dobre, talentem wrażliwością z innymi, to cecha dzięki której możemy przeżyć niesamowite emocje . Myślę,  że sobota 29 września była takim dniem.

Zapraszam do obejrzenia galerii  zdjęć autorstwa Julii Mężyńskiej Jagody Mężyńskiej Oliwii Tromskiej i Jerzego Kota...Wystarczy kliknąć w zdjęcie

https://photos.app.goo.gl/ayjs6VSakkjjdANUA

Dzień chłopca w Deli Parku

opublikowane: 4 paź 2018, 21:59 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 5 paź 2018, 09:21 ]

 

W poniedziałek 1 października 2018 r. z okazji Dnia Chłopca uczniowie                     z klasy III c i III d odwiedzili DELI Park w Rosnówku.

Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji!

Pod opieką przewodników uczestnicy wyjazdu odbyli podróż w czasie, podczas której zobaczyli okazy prehistorycznych zwierząt takich jak: mamut, nosorożec włochaty czy tur. Ich rozmiary zrobiły na nas ogromne wrażenie. Na ekspozycji GIGANTYCZNE OWADY obserwowaliśmy to, co na co dzień jest niedostrzegalne – chronione gatunki owadów z Wielkopolskiego Parku Narodowego w rozmiarze XXL. Zwiedziliśmy również MINI ZOO, w którym były m.in.: lemury, alpaki, kucyki, pawie i bażanty. Podziwialiśmy też miniatury znanych budowli z całego świata: Europy, Afryki, Ameryki i Azji. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek.

 

Ogromną radość sprawił dzieciom spacer w podniebnej Eko Wiosce, zabawy na licznych placach zabaw i dmuchańcach. To była niezapomniana przygoda!

 

Po tak mile spędzonym dniu, w tak fantastycznym miejscu, wszyscy wróciliśmy w doskonałych humorach i już odliczamy dni do kolejnej wycieczki.  

 

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska

 

 

 ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII...WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE

 

https://photos.app.goo.gl/BjQo49yvmHG1QiPQA

Europejski Dzień Języków Obcych

opublikowane: 4 paź 2018, 04:55 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 4 paź 2018, 04:55 ]

Europejski Dzień Języków Obcych jest to międzynarodowe święto, obchodzone corocznie                    26 września. Jego celem jest promowanie języków obcych . W tym wyjątkowym dniu nauczyciele podkreślali znaczenie znajomości języków obcych  we współczesnym świecie, uświadamiali uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć , przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze sie bawić.

Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły przygotowali  wystawę prac pod tytułem „Moje ulubione angielskie słowo” – uczniowie klas 3 i 4 oraz „Moje ulubione niemieckie słowo” – uczniowie klas 7 i 8.

                                                                             

Sylwia Tarasiewicz, Jolanta Iskierska, Nadia Szańca,

Julita Sierant, Joanna Hyża, Magdalena Kądziołka, Katarzyna Majcher


 

 


EKOPOJAZD

opublikowane: 30 wrz 2018, 13:46 przez Arleta Łukasik

15 września podczas Eko Babiego Lata została wystawiona praca uczniów z oddziałów edukacyjno - terapeutycznych, którzy reprezentowali naszą szkołę w konkursie EKOPOJAZD .  Konkurs polegał na wykonaniu pojazdu z materiałów podlegających recyklingowi. Pojazd wykonany przez naszych uczniów był bardzo efektowny i zostali oni nagrodzeni pysznym tortem. Dziękujemy uczniom i opiekunom .
https://picasaweb.google.com/117401843655166304876/6607115008465797137#6607115008440877586

CZWARTE URODZINY HONDY...

opublikowane: 27 wrz 2018, 21:14 przez Jerzy Kot

Jak się okazuje obchodzenie urodzin jest wielogatunkowym przywilejem. Mnie ta przyjemność też spotkała. Super niespodziankę dzieciaki mi zafundowały więc zabawa była przednia 🐕🐕🐕😳

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA GALERII.... WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE

https://photos.app.goo.gl/kkEuQMLW1o1tzTfP9

W ogrodzie zmysłów

opublikowane: 27 wrz 2018, 20:59 przez Jerzy Kot

21 września uczniowie oddziałów edukacyjno- terapeutycznych oraz  klasy 6 f odwiedzili Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach. Jest to miejsce wyjątkowe, które powstało przy Ośrodku Szkolno- Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych, zwycięzca  w konkursie  „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich" w kategorii „Miejsce przyjazne dzieciom" z maja 2013 r.  Uczniowie SP 4 podziwiali ogród barokowy wraz z altankami, stawem, ogrodem warzywnym i  piękną aleją grabową.  Bawili się na znajdujących się tam równoważniach, trampolinach, pajęczynach, huśtawkach, ściankach wspinaczkowych  i wielu innych urządzeniach wspierających  rozwój zmysłów, orientację w przestrzeni i równowagę. Szczególną uwagę dzieci zwrócił  karylion ziemny czyli system ziemnych dzwonów rurowych, wydających dźwięki i wibracje.

Serdecznie polecamy wszystkim odwiedzenie  tego magicznego miejsca.

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA GALERII...WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE...

https://photos.app.goo.gl/w2qvPM6KGwsjNridA

 

SPRAWOZDANIE Z JESIENNEJ WYCIECZKI ROWEROWEJ ZORGANIZOWANEJ W RAMACH PROJEKTU „PROMOCJA ZDROWIA” I PROJEKTU „NAUCZYCIEL Z PASJĄ”

opublikowane: 24 wrz 2018, 20:16 przez Jerzy Kot


 

   W dniu 22 września 2018 roku odbyła się wycieczka rowerowa pod kierownictwem i opieką

nauczycieli Agnieszki Iskry i Ewy Gajda.

  Głównym celem było spędzanie czasu wolnego w sposób czynny na powietrzu, poznanie ścieżek rowerowych w kierunku Jeziora Maltańskiego, prawidłowa jazda w kolumnie, rozpoznanie znaków drogowych, poznanie tajników jazdy technicznej w maratonach rowerów górskich oraz budowa i rodzaj  rowerów.

Grupa rowerowa zrobiła około 24 km głównie ścieżkami rowerowymi. Trasa była prosta i nie sprawiała nikomu trudności. Można było podziwiać przepiękne jeszcze zielone drzewostany

a dróżki były już usłane kolorowymi liśćmi spadającymi z drzew.

Nauczyciel Ewa Gajda, której pasją jest uczestnictwo w maratonach mtb oraz triathlonie

przekazywała wiedzę na temat budowy roweru górskiego, ekwipunku kolarza i jego ubioru

oraz jazdy technicznej na rowerze górskim.

Przy asekuracji nauczyciela,  wszyscy uczestnicy spróbowali jazdy na rowerze górskim Superior zarówno po prostej drodze jak i wjeżdżając pod górkę.

Nad jeziorem Maltańskim dzieci bawiły sie na placu zabaw i chwilkę podczas krótkiego deszczu, w barze. Tam można było zakupić coś do przekąszenia i skorzystać z toalety.

     Wycieczka była bardzo udana, dzieci zadowolone i.... nieco pozytywnie zmęczone.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobra zabawę.

 

 

 

 

Opracowała

Ewa Gajda

 Żeby zobaczyć galerie wystarczy kliknąć w zdjęcie...zapraszamy

https://photos.app.goo.gl/ojg9RUEL8DULdJaG9

1-10 of 382