Aktualności


Zakończenie roku szkolnego w klasach pierwszych i drugich.

opublikowane: 25 cze 2019, 05:01 przez Jerzy Kot

19. czerwca, nieco szybciej niż w poprzednim roku szkolnym, nadszedł ten upragniony dzień, kiedy ostatni raz zadźwięczał szkolny dzwonek. Zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby wspólnie obejrzeć przygotowany przez klasę 3a program artystyczny. Wysłuchaliśmy przemówienia pani dyrektor i dowiedzieliśmy się, kto z nas pracował jak mróweczka, aby otrzymać odznakę „złotej pszczółki”. Byli wśród nas również laureaci konkursów i dzieci, które nie opuściły ani jednego dnia nauki. Po wspólnej uroczystości udaliśmy się do swoich klas, aby pożegnać się ze swoimi paniami, które wręczyły nam świadectwa. I od tej pory mamy już WAKACJE !!!!

Zapraszamy jeszcze tylko do obejrzenia galerii zdjęć ;)

 

Anna Kolankiewicz

Agnieszka Czwojdrak

https://photos.app.goo.gl/9ZB4vmfQFPyjgB15A

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019-klasy trzecie

opublikowane: 24 cze 2019, 20:12 przez Jerzy Kot

19 czerwca 2019 r – to dzień, na który z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie Czwórki. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie klas III, wraz z rodzicami, przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa i pożegnać się z wychowawczyniami. Po raz ostatni w tym roku szkolnym spotykaliśmy się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie. Uczniowie klasy IIIc i IIId uświetnili tę uroczystość tańcem, wesołymi, wakacyjnymi piosenkami i wierszami. Nie zabrakło również podziękowań dla Dyrekcji, nauczycieli i rodziców, za cierpliwość i wyrozumiałość, za uśmiech i dobre słowo, za okazywaną życzliwość i wsparcie. 

 

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nowy rok szkolny. Następny dzwonek dopiero we wrześniu!

 

Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska

https://photos.app.goo.gl/JTZJKzUdjU5xYLNq8


Konkurs Matematyczny klas III

opublikowane: 24 cze 2019, 20:04 przez Jerzy Kot

4 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkle XIX Międzyszkolny  Konkurs Matematyczny klas III. Wzięło w nim udział 15 uczniów reprezentujących pięć szkół podstawowych naszej gminy: SP 1, SP 4, SP 5, SP  2 Zalasewo i SP Kobylnica. W rywalizacji indywidualnej wygrał uczeń z Kobylnicy, natomiast w rywalizacji drużynowej najlepsza okazała się grupa uczniów z Zalasewa.Uczniowie naszej szkoły wywalczyli II miejsce. Wszystkim zwycięzcom składamy gratulacje. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki dzięki Radzie Rodziców SP 4, która przekazała środki finansowe na ich zakup. Pyszny tort, jak co roku, był darem z Piekarni Jankowscy M.R. K.
                     Organizatorzy konkursu:  Jadwiga Bartczak, Elżbieta Srama, Leonarda Leżańska
https://photos.app.goo.gl/3bUPLWkxNWntBycWA

Wielka mapa Polski

opublikowane: 23 cze 2019, 09:31 przez Arleta Łukasik

Do akcji „Wielka mapa Polski” zorganizowanej przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, przystąpili uczniowie klasy 3a. Jej celem jest wymiana pocztówkowa pomiędzy szkołami. Każda szkoła, która zapisała się do akcji, otrzymała Wielką mapę Polski – my już taką posiadamy. Akcja ma walor edukacyjny, ponieważ raz w tygodniu na stronie WSiP udostępniane są specjalnie przygotowane materiały edukacyjne: filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwolą poznać wszystkie zakątki kraju, poza tym dzieci nauczą się, jak poprawnie adresować i pisać pocztówki. Uczniowie klasy 3a swoje pocztówki już wysłali a tyle otrzymali.
A.Kolankiewicz A. Czwojdrak
https://photos.app.goo.gl/MDkZgJFPYmiGCR3L8
Kliknij

Świątecznie i „ deserowo” w 3a

opublikowane: 18 cze 2019, 03:27 przez Arleta Łukasik

 

Dzięki tej naszej dwudniowej wycieczce nauczyliśmy się przede wszystkim samodzielności i postanowiliśmy z okazji Dnia Dziecka samodzielnie przygotować lodowe desery. Było pracowicie, smacznie i kolorowo. Sami zobaczcie ;)


Anna Kolankiewicz 

Agnieszka Czwojdrak


https://photos.app.goo.gl/iiVtUFDKrv5J7zFc9
Kliknij 

Podsumowanie projektu " Poczytam sobie ( i innym)"

opublikowane: 18 cze 2019, 03:04 przez Aga Arleta

Kolejny wspaniały rok przygody z książką za nami. Za nami też podsumowanie projektu „Poczytam sobie (i innym)” . Po raz trzeci gościliśmy w przestronnej czytelni Biblioteki Publicznej w Swarzędzu, gdzie trzydziestu młodych detektywów z zapałem:

poszukiwało ukrytych lusterek,

 odczytywało w nich wiadomości,

wyszukiwało przy pomocy lup zakamuflowanych na obrazku szczegółów

oraz rozwiązywało zagadkę kryminalną.

W czarnych kapeluszach i okularach nasi mali detektywi byli nie do pokonania! Częściowo zabawa przeniosła się na pobliski trawnik, gdzie w miłym cieniu drzew podjęte śledztwo zakończyło się sukcesem!

W piątkowy upalny wieczór, 14 czerwca, z prawdziwą przyjemnością patrzyłyśmy na naszych uczniów.  Z zapałem, wspierając się wzajemnie, pokonali wszystkie przygotowane trudności!

Miłe panie bibliotekarki obdarowały nas ciekawymi książkami. Lektura będzie w sam raz na letnie wakacje.

Organizatorzy:

Katarzyna Bednarek

Danuta Hernacka

Izabela Matela

Marzena Waszak

Anna Zgórecka

https://photos.app.goo.gl/Eu4TxapwbM4KJDSL6
Kliknij , aby otworzyć galerię

Wystawa w kościele pw Matki Bożej Miłosierdzia

opublikowane: 14 cze 2019, 04:03 przez Arleta Łukasik

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczniów naszej szkoły przedstawiających  Ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej. Prace zostały wykonane w czasie tegorocznych szkolnych rekolekcji. Obecnie można je podziwiać w kościele Matki Bożej Miłosierdzia. Stanowią element dekoracji na powitanie Matki Bożej w ramach nawiedzenia parafii w Ikonie Jasnogórskiej        w dniach 21 – 22 czerwca 2019 r.

            Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie, wkład  i artystyczną pracę.

                                                    katecheci

https://photos.app.goo.gl/Y67ixzMgf593Mb9L8

kliknij w link                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

Projekt "Ekobadacze w akcji"

opublikowane: 12 cze 2019, 13:35 przez Arleta Łukasik

Ekobadacze w akcji 

Wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów klas I-III informuję, że 6 czerwca 2019r. rozpoczęliśmy realizację projektu edukacji ekologicznej, adresowanego do uczniów klas I-III naszej szkoły, pod nazwą „Ekobadacze w akcji”. Projekt jest rozpisany na kilka miesięcy, a jego pierwszym etapem były zajęcia poświęcone ekosystemowi rzeki. Zajęcia prowadzone były przez przedstawiciela fundacji „Ratuj Ryby” pana Sebastiana Staśkiewicza. W czasie rejsu statkiem po Warcie dzieci poznawały życie ryb słodkowodnych, nauczyły się rozpoznawać niektóre ich gatunki, dlaczego warto spożywać ryby, które ryby mają największe walory smakowe i zdrowotne oraz usłyszały o zagrożeniach dla tego środowiska. Zajęcia zakończono konkursem z wiedzy o życiu rzeki. Wygrał go Paweł Maćkowiak - uczeń klasy IIIc, a drugie miejsce zajęła Weronika Zys z Ib. Przy okazji dzieci spędziły kilka godzin na świeżym powietrzu, w tak niezwykłym otoczeniu. Projekt „Ekobadacze w akcji” został wysoko oceniony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Poznaniu, który współfinansuje jego realizację wraz z Urzędem Miasta i Gminy Swarzędz. Kolejne akcje w ramach projektu kontynuowane będą po wakacjach.

M. Waszak
https://photos.app.goo.gl/qzmvdH52dkG3aU2M8

„Zielona szkoła” - klasy 3a i 3b

opublikowane: 12 cze 2019, 11:31 przez Arleta Łukasik

We wtorek 28.05 uczniowie klasy 3a i 3b rano zebrali się na parkingu koło Tesco, aby udać się na dwudniową wycieczkę do Bydgoszczy i Torunia. Pierwszym punktem było zwiedzanie Papugarni, gdzie zobaczyliśmy te egzotyczne ptaki na żywo. Można było je nakarmić i poobserwować podczas zabaw. Ptaki były bardzo towarzyskie, dlatego nie przeszkadzało im kiedy głaskaliśmy je i robiliśmy z nimi zdjęcia. Później udaliśmy się z przewodnikiem na zwiedzanie Bydgoszczy. Choć pogoda nam spłatała figla i padał deszcz, udało nam się zobaczyć Wyspę Młyńską, która kryje wiele sekretów, Stary Rynek, na którym ukazuje się dwa razy w ciągu dnia postać Mistrza Twardowskiego oraz stoi piękny barokowy ratusz, Wenecję Bydgoską, Spichrze nad Brdą oraz rzeźbę zawieszoną nad rzeką „Przechodzący przez rzekę”.  Następnie przyszła kolej na wizytę w Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie odbyły się warsztaty mydlane i słuchaliśmy opowieści o historii higieny. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do miejsca zakwaterowania, zjedliśmy pyszny posiłek i mieliśmy czas na zabawę a później na odpoczynek.

Kolejny dzień był również pełen atrakcji. Po śniadaniu pojechaliśmy do Torunia, gdzie z panią przewodnik oglądaliśmy toruńską starówkę: Rynek Staromiejski, Krzywą Wieżę, Ratusz Staromiejski, dom i pomnik M. Kopernika, mury obronne, bramy, baszty, Piernikową Aleję Gwiazd, pomnik Flisaka i statuetkę pieska Filusia. Następnie przyszedł czas na wizytę w Młynie Wiedzy, gdzie podzieleni na grupy samodzielnie przeprowadzaliśmy ciekawe doświadczenia, badaliśmy zjawiska z różnych dziedzin nauki i poznawaliśmy prawa przyrody. Byliśmy tu aż trzy godziny i przeszliśmy aż 6 pięter, ale pomimo zmęczenia każdy z nas był zostałby tu jeszcze. Po tym punkcie naszej wyprawy udaliśmy się na obiad, by nabrać sił przed ostatnią już atrakcją jaką były warsztaty w Piernikarni Mistrza Bogumiła, gdzie aktywnie uczestniczyliśmy w pieczeniu pierników, poznaliśmy przyprawy i „piernikowe legendy”.

I tak dobiegł już czas powrotu L. Troszkę zmęczeni, ale szczęśliwi, z wieloma własnoręcznie wykonanymi pamiątkami w postaci mydełek i pierników wróciliśmy do Swarzędza.

A oto nasze „wspomnienia” w postaci zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/diyJCFgv2V8akCD98

Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej w II Memoriale im. Zenona Baranowskiego

opublikowane: 7 cze 2019, 04:02 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 7 cze 2019, 04:02 ]

17.05.2019 roku odbył się na Stadionie Lekkoatletycznym w Swarzędzu II Memoriał im. Zenona Baranowskiego. W tych lekkoatletycznych zawodach brały udział niemal wszystkie reprezentacje szkół gminy Swarzędz. Wśród uczestników nie zabrakło również przedstawicieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu. „Czwórkę” reprezentowali w zmaganiach biegowych uczniowie klas IV – VIII. Na dystansie 100m nie miała sobie równych Zofia Konon, zaś Aleksandra Pawlik przybiegła na linię mety jako druga. Natomiast bieg na 300m wygrała Klaudia Karpińska, a Zofia Ewertowska była trzecia.

Zawody kończyła sztafeta 10x100m, w której to SP 4 reprezentowali: Weronika Stachowiak, Jagoda Mężyńska, Marcin Skrzypczak, Dawid Profeta, Klaudia Karpińska, Nikola Kaźmierczak, Zofia Konon, Maciej Baumgart, Adrian Rostalski i Jan Hoffmann. W wyniku zawirowań związanych z biegiem sztafetowym, kilka szkół zostało zdyskwalifikowanych, co wywindowało młodych lekkoatletów „Czwórki” na trzecią pozycję. W efekcie tego SP 4 uzyskała kolejne cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Po zsumowaniu wszystkich „oczek”, w tym również za wygranie indywidualnych biegów, okazało się, że to Szkoła Podstawowa nr 4 zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej w zawodach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię

1-10 of 462