Aktualności

Balik karnawałowy

opublikowane: 23 lut 2021, 11:07 przez Arleta Łukasik


W oddziałach przedszkolnych odbył się wspaniały bal karnawałowy. Żabki
i Sówki od samego rana przyszły do szkoły w pięknych strojach. Rodzice naszych pociech byli bardzo pomysłowi. Dzięki temu można było podczas balu spotkać między innymi: pirata, rekina, kotka, Batmana, Spider-Mana, Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, biedronkę, policjanta czy strażaka. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. 😊 Odbyła się prezentacja strojów, następnie rozpoczęła się zabawa. Były tańce przy wesołej muzyce, były korowody i zabawy. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało, dlatego opuścili mury naszej szkoły
we wspaniałych humorach, wymachując kolorowymi balonami.


Panie Wychowawczynie 😊
https://photos.app.goo.gl/Y7X2Pku8adtifDBBA

Tydzień Europejski w kl. 2b

opublikowane: 23 lut 2021, 10:59 przez Arleta Łukasik


Uczniowie klasy 2b z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania szkolnego projektu edukacyjnego, którego celem było poznanie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Przygotowali interesujące plakaty, dzielili się z kolegami i koleżankami samodzielnie zdobytymi wiadomościami, wykonali wspaniałe prace plastyczno-techniczne. Udało nam się również zorganizować „wizytę w Pałacu Buckingham”i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi królowie oraz królowe. Delektowaliśmy się także tradycyjną angielską herbatką i herbatnikami. To ostatnie zadanie było pyszne!Jolanta Dębska

Leonarda Leżańska
https://photos.app.goo.gl/1CFXMR7dnJ7pU8kq7

EDUKACYJNA SIEĆ ANTYSMOGOWA POCZAS ZAJĘĆ CHEMICZNYCH

opublikowane: 21 lut 2021, 13:22 przez Arleta Łukasik

Uczniowie klasy 8b i 8c wykonali modele przestrzenne cząsteczek zawieszonych
w smogu.

Nasi ósmoklasiści zajęli się cząsteczkami, które stanowią ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia: benzenu oraz przykładów WWA ( wielopierścieniowych związków aromatycznych): 1-nitronaftalenu, 1nitro-2-metylonaftalenu, benzo[a]pirenu.

Obecność w smogu wymienionego benzo[a]pirenu, który ma udowodnione działanie rakotwórcze, jest w najwyższym stopniu niebezpieczne.

Uczniowie już wiedzą, że można powstrzymać procesy nadmiernej produkcji tych związków, bo mamy wpływ na nasze postępowanie, a to my jesteśmy producentami 87% tego typu zanieczyszczeń. Korzystamy z niewłaściwych źródeł, spalając paliwa kopalne. Pomóżmy naturze i skorzystajmy z pomocnej dłoni, którą do nas wyciąga, proponując odnawialne źródła energii.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.

Kornelia Borkowska, Joanna Michalak

https://biteable.com/watch/szkoa-2774883


 

Dzień Kota w oddziałach przedszkolnych

opublikowane: 20 lut 2021, 11:50 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 20 lut 2021, 11:54 ]

17 lutego oddziały przedszkolne w naszej szkole obchodziły Światowy Dzień Kota. Wzięliśmy udział w warsztatach literackich (online), przygotowanych przez Misiową Mamę (panią Anetę Konefał) w czasie których zaplanowane były zadania do wykonania.  
Pierwszym zadaniem było uważne wysłuchanie wiersza „O dwóch kotkach” H. Bechlerowej, a następnie udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące utworu. Drugim zadaniem było stworzenie mapy myśli, czyli wszystkich naszych skojarzeń z wyrazem KOT. Kolejnym działaniem było stworzenie książeczki pt: “Kocie opowieści”, wspólnie wymyśliliśmy imię kociego bohatera, jego przygody i ilustracje. Wszystkie zadania bardzo nam się podobały.

Film z YouTube


Mein Bildwörterbuch - podsumowanie konkursu

opublikowane: 20 lut 2021, 11:31 przez Arleta Łukasik


Uczniowie klas siódmych wzięli udział konkursie języka niemickiego „Mein Bildwörterbuch” – Mój słownik obrazkowy. Celem komkursu było zwiększenie zainteresowania i motywacji uczniów do nauki języka niemieckiego. Uczniowie mieli za zadanie wykonać słownik obrazkowy do wybranej kategorii z wykorzystaniem grafiki komputerowej za pomocą dowolnych narzędzi online lub dowolnej technicki plastycznej. Dyplom za pierwsze miejsce zdobyła Olga Piaskowska z klasy 7e, miejsce drugie zajęły prace Wiktorii i Laury Dworackich z klasy 7a, natomiast trzecie miejsce zajęła Nikola Kubiak z klasy 7a. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, wasze prace zostaną wykorzystane jako pomoce do nauki języka niemieckiego.

Katarzyna Majcher

Tydzień Europejski – Królewska Lekcja Historii

opublikowane: 20 lut 2021, 11:20 przez Arleta Łukasik


W roku szkolnym 2020/2021 w ramach Tygodnia Europejskiego uczniowie pogłębiają wiedzą o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Na lekcjach historii pan Andrzej Kłosowski wprowadził dzieci w świat monarchii –wytłumaczył co to jest monarchia, kto rządzi obecnie w Wielkiej Brytanii i przekazał ciekawe informacje o rodzinie królewskiej. Na koniec interesującej lekcji uczniowie wykonali prace plastyczne:

- współczesna Królowa,

- współczesny Król,

- współczesny Pałac (Zamek) Królewski.

Zapraszamy do galerii.

 
https://photos.app.goo.gl/8mPCCEh38ZGeB6z77


Walentynki w 2b

opublikowane: 20 lut 2021, 11:16 przez Arleta Łukasik

W poniedziałek 15.02 uczniowie klasy 2b mieli okazję świętować klasowe walentynki. Najpierw poznali historię powstania tego święta, wysłuchali legendy o patronie - św. Walentym oraz obejrzeli prezentację o celebracji walentynek na świecie. Tego dnia wszyscy podkreśliliśmy świąteczny charakter czerwonym strojem. Była także walentynkowa - malinowa herbatka, ciasteczka w kształcie serduszek i pyszne serduszkowe lizaki z miłymi życzeniami. Działała również klasowa poczta walentynkowa i każdy z uczniów otrzymał piękną walentynkową kartkę. W trakcie zajęć drugoklasiści wykonali wspaniałe prace plastyczne – serduszkowe zwierzaki według własnego projektu. Było wyjątkowo świątecznie i walentynkowo :)

 

Jolanta Dębska

 Leonarda Leżańska

https://photos.app.goo.gl/h7VFiDe8Fb64ZsiC6
 

Lodowe witraże

opublikowane: 20 lut 2021, 10:44 przez Arleta Łukasik

Wczoraj w klasie 2a dzieci miały pełne ręce roboty. Widząc, że zima nie odpuszcza, uczniowie zdążyli zrobić lodowe witraże. Żeby były piękne i pyszne wykorzystały różnorodne ziarenka, robiąc przy okazji niespodziankę dla naszych małych gości, którzy wiosną odwdzięczą się pięknym śpiewem pośród zielonych gałązek.

Spójrzcie jakie śliczne prace nam się udały 😉😉

Anna Kolankiewicz

Agnieszka Czwojdrak

 

https://photos.app.goo.gl/cRxD7aQie8jVuDmS7

Projekt pt. „Żywy obraz”.

opublikowane: 16 lut 2021, 05:39 przez wicedyrektorzy SP4

Zadaniem uczniów z kl. 7c i 7d było odtworzenie obrazu – portretu. Młodzi ludzie musieli pamiętać o detalach i szczegółach i starać się by „żywe obrazy” były pełne precyzji i dokładności. Oprócz zdjęć należało przesłać krótką notatkę z uzasadnieniem wyboru dzieła. Warto obejrzeć galerię zdjęć i docenić ich ciężką pracę.

 

                                                                                                          Karolina Hudak

 

https://photos.app.goo.gl/YLsnyhowLKpNDmgb6

Tydzień Europejski

opublikowane: 14 lut 2021, 13:06 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 14 lut 2021, 13:08 ]

Tematem Tygodnia Europejskiego było Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Z tej okazji uczniowie klasy 2a mieli nawet pięknie uszyte przez mamę jednego z uczniów maseczki ochronne z flagą brytyjską. Klasa 4b przygotowała na lekcję języka angielskiego materiały związane z tematem Tygodnia Europejskiego i zaprezentowała je przed kamerką.

Karolina Danyluk
1-10 of 674