Aktualności


12.GMINNY KONKURS PLASTYCZNO-POLONISTYCZNY "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA"

opublikowane: 9 lut 2018, 00:58 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 9 lut 2018, 00:58 ]

W lutym, po raz 12, został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczno-Polonistyczny "Najpiękniejsza Kartka Świąteczna". Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło 45 kartek. Wszystkie były bardzo pomysłowe i starannie wykonane. Zawierały też piękne życzenia świąteczne. Laureatami konkursu zostali uczniowie SP 1, SP 2, SP 4 i SP 5.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Gratulację laureatom.

Ligia Palewodzińska - organizatorką konkursu 

"Żabki" dla Seniorów z gminy Swarzędz

opublikowane: 7 lut 2018, 04:01 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 7 lut 2018, 04:06 ]

     Dnia 1 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego "Żabki" miały przyjemność wystątpić przed Seniorami z gminy Swarzędz. Przedszkolaki zostały zaproszone na gościnne występy do Klubu Senira z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały program artystyczny składający się z wielu tańcy, piosenek oraz wierszyków. Po występie odbyły się warsztaty plastyczne, na których przedszkolaki wraz Seniorami wykonały zimowy obrazek.

W ramach podziękowania Seniorzy przygotowali  dla dzieci słodką niespodziankę.

Magdalena Wieczorek

Agata Ruszkowska

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA TRZECH FILMIKÓW ORAZ GALERII ZDJĘĆ...WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE ....ŻEBY OBEJRZEĆ FILMIKI, PROSZĘ SKOPIOWAĆ PODANY PONIŻEJ LINK DO PRZEGLĄDARKI

https://drive.google.com/file/d/1oVkse_nxfaNx2KsxP1OSGS0AocSvz2S9/view

https://drive.google.com/file/d/1QqSJMhv9qxzCGqFeXljEK4CjUaRQ7hTA/view

https://drive.google.com/file/d/1JSKirM2qRzMzS3vctAb3RWw51WapL828/view

https://photos.app.goo.gl/fIuRdJ8UdkTk88W93


Lekcja międzynarodowa w naszej szkole

opublikowane: 1 lut 2018, 23:28 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 1 lut 2018, 23:29 ]

W dniu  17  stycznia  2018r  uczniowie  klasy  7b i 7c  wzięli udział w lekcji międzynarodowej.

Tematem tego ciekawego spotkania  był  „Protokół  dyplomatyczny”- (czyli  jak  zachować  się  z  klasą).

Prelekcja  odbyła  się  pod  patronatem „Punktu  Informacji  Europejskiej Europe Direct – Poznań.”  i  była dla  uczniów klas siódmych  cenną  lekcją  wiedzy o świecie i Unii Europejskiej, którą  możemy  wykorzystać nie tylko w szkole, ale  też  w życiu codziennym.

 

Ewa  NowotarskaBALIK KARNAWAŁOWY U ŻABEK I SÓWEK

opublikowane: 31 sty 2018, 04:55 przez Jerzy Kot

      Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w oddziałach przedszkolnych w naszej szkole.

W dniu 26.01.2018r. odbył się bal karnawałowy w oddziałach przedszkolnych
w naszej szkole. Tego dnia  już od rana pojawiały się w szkole kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Wystrój sal przedszkolnych wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Podczas zabaw i tańców wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał  
z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W chwili odpoczynku między kolejnymi zabawami dzieci przeszły z jednej sali do drugiej, by ugasić pragnienie i zjeść słodki posiłek. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

  KLIKNIĘCIE W ZDJĘCIE PRZEKIEROWUJE DO GALERII...

https://photos.app.goo.gl/ty1iytiigC2fd8oS2

Śladami Trzech Króli

opublikowane: 31 sty 2018, 03:04 przez Marcin Socha

W sobotę 13 stycznia 2018 r. w murach Katedry Poznańskiej zagrało ponad tysiąc siedemset uczestników XXII Spotkania Flażolecistów „Śladami Trzech Króli ”.

 Biskup Balcerek, który przewodniczył temu spotkaniu przypomniał, że spotkanie flażolecistów odbywa się na pamiątkę przybycia do małego Jezusa pasterzy i Trzech Mędrców. W słowie wprowadzenia powiedział: Naśladując Pasterzy i Królów przychodzimy razem pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. Każdy z tym, co ma najlepszego. Wy z waszym pięknym graniem i śpiewem – zaznaczył biskup. Hierarcha podkreślił, że w spotkaniu z Panem Jezusem najważniejsze są wiara i miłość, bo to dary, które najbardziej cieszą Zbawiciela.

W koncercie uczestniczyły dzieci z blisko 75 szkół i ośrodków kultury. Nasza szkoła również brała udział w świątecznym spotkaniu flażolecistów. W koncercie wystąpili uczniowie z klas II i III, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach nauki gry na flażolecie. Z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem grali  i śpiewali oni kolędy. Mieli wyjątkową okazję zaprezentować swoje muzyczne talenty i wraz z Trzema Królami oddać pokłon Jezusowi.

Z pewnością wszyscy zapamiętamy wrażenia, jakie wywarły na  nas utwory zagrane przez tak potężną orkiestrę.

                                                                      Dorota Świątek

„Dom Pokoju” w Betlejem

opublikowane: 31 sty 2018, 03:03 przez Marcin Socha

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas w okresie przedświątecznym włączyli się w projekt misyjny prowadzony przez parafię św. Józefa w Opalenicy pod kierunkiem ks. Łukasza Łukasika.  Celem głównym projektu jest modlitwa i pozyskanie funduszy na edukację dzieci z sierocińca „Dom Pokoju” w Betlejem prowadzonego przez siostry Elżbietanki z Prowincji Poznańskiej. W ramach tej inicjatywy uczniowie sprzedawali sianko pod obrus i przygotowane przez wolontariuszy z Opalenicy żłóbki z figurką Dzieciątka Jezus.

 

Akcja ta cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zebraną sumę pieniędzy przekazano na rzecz misji, mających wspomóc tamtejsze dzieci.

 

Doceniamy ten szlachetny gest i dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy bardzo chętnie wsparli tę piękną inicjatywę. Mamy nadzieję, że w naszej szkole będą realizowane jeszcze inne, podobne akcje charytatywne.


 Opiekun Szkolnego Koła Caritas 

Dorota Świątek

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce siatkowej.

opublikowane: 25 sty 2018, 00:40 przez Jerzy Kot

             23 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Bojanek, Klaudia Karpińska, Hanna Koszałka, Aleksandra Pawlik z klasy 7c, Monika Kozłowska, Ula Pogodzińska z klasy 6d, Julia Juszczak, Zofia Książkiewicz, Amelia Ludwiczak, Julia Sacha z klasy 6e oraz Oliwia Janicka z klasy 5a. Uczennice zdobyły II miejsce.

Chłopcy w składzie: Marcel Olejniczak, Michał Olszewski z klasy 6d, Jan Hoffmann, Filip Jędrzejczak, Adrian Rostalski, Bartosz Szukalski, Miłosz Szymański, Maciej Źródelny z klasy 6e zdobyli III miejsce.

Zapraszam do obejrzenia galerii w zakładce Promocja zdrowia


http://www.czworka.edu.pl/promocja-zdrowia/mistrzostwamiastaigminyswarzedzwpilcesiatkowej

                                                    

 

                                                                                                               Agnieszka Ewertowska

https://photos.app.goo.gl/ncEortDB15GeZ7I82

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W SWARZĘDZU NA PODIUM W WYŚCIGACH RZĘDÓW KLAS II ORAZ III.

opublikowane: 24 sty 2018, 13:40 przez Arleta Łukasik

23 stycznia 2018 roku odbyły się w Paczkowie zawody – „Wyścigi rzędów” dla uczniów klas drugich oraz trzecich Miasta i Gminy Swarzędz. W imprezie tej wzięła udział również Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy ze Swarzędza, którą reprezentowali: Maja Janik, Laura Chmielewska, Tomasz Chmielewski (klasy II), Tymoteusz Czarnota, Kacper Skrzypczak, Dominika Kuklińska, Mikołaj Krzyżan, Antonina Sikora, Zuzanna Hoffmann (wszyscy klasy III). Uczniowie ci, najlepiej wypadli na eliminacjach wewnątrzszkolnych i pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego przygotowywali się do zawodów. Wśród siedmiu biorących w konkursie szkół „czwórka” w końcowym rozrachunku zajęła drugą lokatę z minimalną stratą do liderującej drużyny z Zalasewa. Od samego początku ton poszczególnym konkurencjom nadawali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, jednak błędy popełnione w końcowej fazie turnieju zadecydowały o spadku na drugą lokatę.  Oczywiście miejsce na podium i tak jest ogromnym osiągnięciem naszych uczniów BRAWO!!!

                                                                                                                     Łukasz Szybaj

Porozmawiajmy o emocjach …..

opublikowane: 15 sty 2018, 00:17 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 15 sty 2018, 00:18 ]

Temat niby trudny…. A może nie tak bardzo kiedy się ma takiego pomocnika jak Pysiek.

 

Pysiek przyszedł do nas dziś z Hondą, aby zdradzić tajemnice co to znaczy być smutnym, wesołym złym czy zdziwionym. Przybliżył nam emocje które można zaprezentować dziwnymi minkami.

Pokazał jak po mimice oceniamy  nastój i co może go wywołać  oraz wynikające z niego emocje.

Przez chwilę poczuliśmy się jak aktorzy na scenie .

 I okazało się, że wcale nie tak trudno zagrać złość, smutek, radość czy zdziwienie. Zwłaszcza jak się ma takich pomocników jak Pysiek czy Honda.

Wystarczy kliknąć w zdjęcie aby zobaczyć galerię

https://photos.app.goo.gl/SeX7Cxwud4C45Ikw1


Wieczór kolęd i pastorałek w Eurohotelu

opublikowane: 14 sty 2018, 12:13 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 23 sty 2018, 01:55 ]

     12 stycznia 2018 roku, za sprawą 32 młodych artystów uczęszczających na zajęcia wokalne organizowane przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu, mury swarzędzkiego Eurohotelu wypełniła atmosfera Świąt Bożego Narodzenia.   

      Zaprezentowano 20 kolęd, pastorałek i piosenek tematyką nawiązującym do minionych  świąt. Każdy wykonawca, bez względu na wiek i umiejętności wokalne, zostawił w pamięci bardzo licznie zgromadzonej widowni niesamowite wrażenia. U wielu widzów pojawiły się łzy wzruszenia. Na koniec koncertu wszyscy wykonawcy zaśpiewali piosenkę „Przekażcie sobie znak pokoju”

     Chciałbym bardzo podziękować właścicielom Eurohotelu, Państwu Elżbiecie i Zbigniewowi Zawada oraz Pani Agnieszce Zawada - Chmiel  za udostępnienie Restauracji Botanika do organizacji koncertu, a także dyrekcji i nauczycielom „Czwórki” oraz rodzicom  za pomoc w  organizacji koncertu.

                                                                                                   Jerzy Kot

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Julii Mężyńskiej, Natalii Malickiej, Jerzego Kota

wystarczy kliknąć w zdjęcie

https://photos.app.goo.gl/k2aTN2SqjQ0eeDYl2


1-10 of 328