Aktualności

Dzień Pluszowego Misia w klasie 2a

opublikowane: przez Arleta Łukasik

Dzieci z klasy 2a bardzo lubią wspólnie obchodzić różne święta i uroczystości. Nawet zdalnie, kiedy większość z nas pilnie pracuje w domu, postanowiliśmy żeby z okazji Dnia Plusowego Misia nasze zajęcia były nieco inne. No i były ;)

W tym dniu na wszystkich lekcjach mogły być z nami nasze ulubione misie i pluszaki. Nawet panie zgodziły się, że mogą nam pomagać 😉 A na ostatniej lekcji namalowaliśmy naszym ulubieńcom portrety.

Spójrzcie jak nam wyszły 😉

 Anna Kolankiewicz

Agnieszka Czwojdrak

https://photos.app.goo.gl/8NXCJSjGKbRrKwFv6

Dzień Pluszowego Misia na lekcji języka angielskiego.

opublikowane: przez Arleta ŁukasikDnia 25 listopada podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klas 6d i 6e zapoznali się z historią Pluszowego Misia oczywiście w języku angielskim.

Na początku lekcji uczniowie pokazali swoje ulubione maskotki, które były naprawdę różne od bardzo malutkich po bardzo bardzo duże. Ilość pluszowych przyjaciół jaką posiadają uczniowie jest naprawdę imponująca.

Następnie wspólnie oglądali historię Pluszowego Misia - The Story of the Teddy Bear | Culture and History | People | Little Fox | Animated Stories for Kids – YouTube

Uczniowie również wymieniali bajki, w których występują misie czyli przypomnieli sobie o swoich bohaterach
 z dzieciństwa.

Na koniec lekcji odbyła się zabawa, podczas której uczniowie wykorzystali rękawice kuchenne oraz wykałaczki. Zabawa polegała na wykazaniu się sprawnością manualną - chwyceniu wykałaczek.

   Sylwia Tarasiewicz

 

https://photos.app.goo.gl/qE6Msqc7bs5fT9Hv5

Pies – mój przyjaciel

opublikowane: przez Arleta Łukasik

We wtorek naszą klasę – 1b odwiedziła pani Maja z psem Hondą. Lekcja w trybie online rozpoczęła się pogadanką na temat opieki nad zwierzętami domowymi, a w szczególności nad psami. Formułowaliśmy hasła, które chcemy zapamiętać, aby dobrze opiekować się naszymi domowymi pupilami -dbaj o mnie; baw się ze mną; nie dokuczaj mi; nie drażnij mnie; dawaj mi jeść i pić; dbaj o moją czystość itp. Wiele radości sprawiła nam ta wizyta. Mogliśmy również pokazać nasze domowe psy, które towarzyszą nam w czasie nauki zdalnej i przedstawić je paniom oraz Hondzie. Na zakończenie przypomnieliśmy sobie jeszcze raz jakie obowiązki ma właściciel psa.
https://photos.app.goo.gl/UdwzjjMJBEsHJE8HA


Dary jesieni

opublikowane: 25 lis 2020, 04:31 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 25 lis 2020, 04:33 ]

Dary jesieni inspiracją podczas zajęć rewalidacyjnych i korekcyjno - kompensacyjnych.

                                                                                  M. Piechocka

https://photos.app.goo.gl/o6cgoAQmnUuxULa2A
  

Kolorowo i pomysłowo

opublikowane: 22 lis 2020, 14:02 przez Arleta Łukasik

Tak właśnie wyglądają prace uczniów klasy 2C. Wycinanki, kolorowanki i wyklejanki pozwalają miło spędzić czas oraz rozwijać wyobraźnię i umiejętności. Dziś na obrazkach miasteczka z figur geometrycznych. Dzielimy się nimi z Wami i serdecznie pozdrawiamy. Do zobaczenia w szkoleJ

Uczniowie klasy 2C 

https://photos.app.goo.gl/RzuPbcqY24bXgCqz5

Prace dzieci z klasy 4b

opublikowane: 19 lis 2020, 23:30 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 19 lis 2020, 23:31 ]

Symbole narodowe w innym wydaniu…

opublikowane: 17 lis 2020, 04:58 przez Arleta Łukasik

 

Dla upamiętnienia tegorocznego Święta Niepodległości, uczniowie klasy 3c na zajęciach plastyczno-technicznych, pod czujnym „zdalnym” okiem nauczycieli, wykonywali prace nawiązujące do narodowego święta. Ich zadaniem było wybranie jednej z propozycji przedstawionych on-line, a następnie samodzielne wykonanie pracy. Efekty można zobaczyć w galerii J

W czwartkowe popołudnie, uczniowie zostali również zachęceni do obejrzenia spektaklu na kanale Youtube z Ośrodka Kultury w Swarzędzu

„O rogalach świętomarcińskich”.

 

To było inne, ale równie ciekawe świętowanie.

Anna Zgórecka, Marzena Waszak

https://photos.app.goo.gl/VvCqJL73VN1DqU4Z6

11 listopada w naszej szkole

opublikowane: 13 lis 2020, 05:02 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 13 lis 2020, 05:04 ]

11 listopada w naszej szkole zawsze był obchodzony bardzo uroczyście. W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy świętować obchodów 102 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu uczcili obchody Święta Niepodległości przygotowując prezentacje okolicznościowe,  podczas lekcji online uczniowie klas 1-3 wykonali kotyliony niepodległościowe.

O tym ważnym święcie dla każdego Polaka zawsze PAMIĘTAMY.

JESTEŚMY POLAKAMI!

 Izabela Adamska


Film z YouTube

Film z YouTubeFilm z YouTube


Film z YouTube


Film z YouTubeLapbook do lektury „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

opublikowane: 13 lis 2020, 03:29 przez Arleta Łukasik

Uczniowie klasy 6b i 6e-  jeszcze przed wprowadzeniem zdalnego nauczania, mieli za zadanie, w ramach innowacji Wyzwania lekturowe” – nowoczesne metody omawiania lektur szkolnych, przygotować labooki do omawianej lektury „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Lapbook –to rodzaj książki z maksymalnie dużą ilością zakładek, kieszonek, kopert, schowków, które zawierają informacje na temat lektury. Wymagało to od uczniów dobrej organizacji, odpowiedniego podziału zadań między członków grupy,  a przede wszystkim przygotowania wcześniej potrzebnych materiałów według instrukcji nauczyciela.

Każdy lapbook musiał zawierać: krótki życiorys autora powieści – Henryka Sienkiewicza, genezę powstania utworu, przedstawienie miejsca i czasu akcji, plan wydarzeń, przedstawienie bohaterów lektury z elementami charakterystyki, wklejoną mapkę z zaznaczoną trasą wędrówki

Stasia i Nel ora inne ciekawostki, krzyżówki czy quizy  związane z powieścią przygodową. 

A oto efekty ich ciężkiej pracy.

Opracowała: Karolina Hudak 

https://photos.app.goo.gl/ZpoHfg4f4kL4AUdf8

Kartka z kalendarza

opublikowane: 13 lis 2020, 02:57 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 13 lis 2020, 02:58 ]

Klasy 6d i 6e tworzyły w ramach zadania na matematykę personalizowane kalendarze. Zadanie polegało na stworzeniu w dowolnej formie kartki z kalendarza z dnia swoich narodzin (wraz z wagą i miarą przedstawionych w różnych jednostkach), z dnia 1, 7, 10/11 urodzin oraz z przyszłych 15 i 18 urodzin. Przy każdej dacie należało podać dzień tygodnia oraz czy rok był przestępny.

W galerii przedstawiono najładniejsze prace.

    Marta Łuczak

https://photos.app.goo.gl/hCEnZ5MVihHXVBH26

 

 

 

1-10 of 634