Aktualności


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH "ŻABKI " I SÓWKI"

opublikowane: przez Jerzy Kot

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

"ŻABKI " I SÓWKI"

 

Dnia 20. 09. 2017 roku w Naszej Szkole najmłodsze dzieci miały swoje święto. Dzień Przedszkolaka,  upłunął pod znakiem zabawy i uśmiechu.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się na boisku szkolnym,aby wspólnie świętować. Wspólnym tańcom, pląsom i zabawom integracyjnym przy muzyce nie było końca.  Dzieci również podzieliły się widzą na temat tego jak być dobrym przedszkolakiem i co lubią robić w grupie przedszkolnej, wykonały okolicznościowy transparent.Wspólna zabawa była bardzo udana i sprawiła dzieciom wiele radości.

Na zakończenie zabawy dzieci dostały kolorowe balony i słodycze.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma przedewszystkim dostarczyć dzieciom kolejnej okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpaniu radości z bycia przedszkolakiem, ale także zwrócić uwagę na znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, zwiększyć świadomość oraz wiedzę dzieci, ich rodziców i innych osób dorosłych na ten szczególnie ważny okres rozwoju dziecka.

 

Agata Ruszkowska

Magdalena Wieczorek

Renata Wałejko

https://photos.app.goo.gl/LkpeKA6WPivlfpSk1

Eko Babie Lato

opublikowane: 21 wrz 2017, 07:48 przez Marcin Socha

W sobotę 16.09.17r podczas swarzędzkiego festynu Eko Babie Lato, klasa II c uczestniczyła w konkursie „Ekodom”. Przy współudziale rodziców przygotowaliśmy projekt domu, z wykorzystaniem materiałów nadających się do recyklingu. Wspólnie ozdabialiśmy przygotowany wcześniej model: malowaliśmy, naklejaliśmy zebrane nakrętki, wycinaliśmy i mocowaliśmy rożne dekoracje. Każdy miał swój udział w trakcie powstawania naszego projektu. Było przy tym dużo zabawy i bałaganu, ale świetnie sobie z nim poradziliśmy!

Opłacało się, nasz trud został doceniony. Zdobyliśmy III miejsce i w nagrodę pojedziemy na sponsorowaną przez organizatorów konkursu wycieczkę do Osady Traperskiej w Bolechówku! Bardzo się cieszymy!

 

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w obu sobotnich konkursach wykazali się wyjątkową pomysłowością!         

 

Uczniowie klasy II c

z wychowawczynią Jolantą Dębską


kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 W KLASACH I-VII

opublikowane: 6 wrz 2017, 11:08 przez Jerzy Kot

https://photos.app.goo.gl/jWNyEAr92E62MvRL2

ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2016/17

opublikowane: 6 wrz 2017, 10:47 przez Jerzy Kot

https://photos.app.goo.gl/iHQKgYCIFtfFa3O83

Znawcy i Odkrywcy przyrody w akcji

opublikowane: 27 cze 2017, 10:08 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 27 cze 2017, 10:10 ]

W środę 21.03 odbyła się I edycja warsztatów naukowych „Znawcy i Odkrywcy Przyrody”.  Rolę znawców pełnili uczniowie klasy V B (Olaf Burdziuk, Bartosz Paterski, Wiktoria Konaszewicz, Nicole Wolna, Wiktoria Marciniak, Joanna Wolniewicz, Zuzanna Greser, Anna Pilarczyk) i V E (Filip Jędrzejczak, Miłosz Szymański, Łukasz Meyza, Antoni Prałat, Dominika Karczewska, Zofia Książkiewicz), którzy wyjaśniali młodszym koleżankom i kolegom tajniki zjawisk przyrodniczych w oparciu o zestaw doświadczeń przygotowanych pod kierunkiem nauczyciela przyrody.  Odkrywcami byli uczniowie klasy IIIB i IIG, którzy jak na odkrywców przystało, zadawali dociekliwe pytania i sami sprawdzali słuszność swoich naukowych intuicji.

Znawcy i odkrywcy  pracowali z godną pochwały uwagą, dokładnością i co nas najbardziej cieszy zapałem.

Organizatorzy: Teresa Jędrzejczak, Katarzyna Bednarek, Marzena Waszak

https://goo.gl/photos/EoGwzdjEmiDuXvaKA
kliknij na obrazek aby zobaczyć galerię

A oto niektóre wypowiedzi Odkrywców Przyrody.

„ Dzisiejsze zajęcia bardzo mnie zaciekawiły, ponieważ było dużo zjawisk do poznania i dużo doświadczeń do wykonania. Udałem się w podróż prawdziwego odkrywcy”

Wiktor Turkiewicz

„Zajęcia mi się podobały, bo wszyscy ciekawie opowiadali.”

Filip Borysow

„Te zajęcia bardzo mi się podobały i dużo się na nich nauczyłem. Dowiedziałem się, że masa z wody i mąki ziemniaczanej ma stały stan skupienia gdy ją przekładam z ręki do ręki, a jak tego nie robię, to ma stan ciekły”

Karol Toboła

„Moim zdaniem zajęcia były bardzo ciekawe. Wszystko było dokładnie tłumaczone. Można było o wszystko pytać. Najbardziej zdziwiło mnie to, że gdy się dotykało masy palcem, to palec tonął, a gdy się uderzało w masę pięścią, to ręka nie tonęła.”

Zofia Kraszewska

„Dzisiaj dowiedziałem się, że jeśli w wodzie jest dwutlenek węgla, to on może unieść małe przedmioty”

Aleksander Parzonka

„Dzisiejsze zajęcia mnie bardzo zainteresowały. Dowiedziałem się, że jajko wrzucone do wody z rozpuszczoną solą może pływać, bo to jajko ma mniejszą gęstość niż woda.”

Michał Bębel

„Dzisiejsze zajęcia były bardzo ciekawe. Dowiedziałem się, że potrzebny jest tlen, żeby się paliło.”                                                                                                                                                                                         Jakub Polak

 

 

Znawcy byli również bardzo zadowoleni z możliwości podzielenia się z Odkrywcami swoimi umiejętnościami. Zgodnie stwierdzili, że było to interesujące dla nich doświadczenie, a dzielenie się wiedzą  nie należy do łatwych zadań. Wszyscy chętnie wezmą udział w kolejnej edycji tego przedsięwzięcia.

 

Do zobaczenia za rok.

Pocztówkowa Mapa Polski

opublikowane: 22 cze 2017, 02:28 przez Jerzy Kot


W obecnych czasach pisanie listów i wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami odchodzi w niepamięć. Każdy woli wysłać SMS-a, bo przecież tak jest szybciej            i wygodniej. Chcąc od najmłodszych lat uczyć dzieci tej ciekawej formy komunikowania się jaką jest wysyłanie listów i pocztówek dzieci z Oddziałów Przedszkolnych SÓWKI i ŻABKI dołączyły do ogólnopolskiej akcji „Pocztówkowe przedszkole”.

Ideą wiodącą programu było propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. Celem akcji była wymiana pocztówek              i listów z innymi przedszkolakami oraz szkołami na terenie całej Polski. Poprzez udział w programie nawiązaliśmy kontakt z dziećmi z innych placówek oświatowych.
Naszym zadaniem, było napisanie listu, w którym opisaliśmy nasze grupy oraz przede wszystkim nasze miasto. Do listów dołączyliśmy zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca  w Swarzędzu i okolicach oraz nasze rysunki.
W okresie Wielkanocy samodzielnie wykonaliśmy kartki, które następnie wysłaliśmy do naszych przyjaciół z całej Polski.

Finalnym elementem programu było stworzenie POCZTÓWKOWEJ MAPY POLSKI. Na mapie zaznaczyliśmy miejscowości, z którymi nawiązano wymianę pocztową. Udało nam się również nawiązać kontakt z polskimi szkołami w Wilnie oraz w Kildare (Irlandia).

Magdalena Wieczorek

Agata Ruszkowska

Beata Adamska

Renata Wałejko

 

https://goo.gl/photos/S8v1qhPSMxFNvnP9A

TEATR JEDNEGO i więcej AKTORA

opublikowane: 18 cze 2017, 22:37 przez Marcin Socha

9 czerwca w holu szkoły miał miejsce kolejny festiwal artystyczny „Teatr Jednego i więcej Aktora”. Uczniowie klas I – III jak zwykle popisali się pomysłowością w interpretacji wierszy naszego patrona Jana Brzechwy. Włożyli również dużo pracy w przygotowanie strojów i rekwizytów. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w wielu przypadkach mieliśmy do czynienia z prawdziwie aktorskimi kreacjami. Jury festiwalowe stanowili wszyscy nauczyciele obecni na widowni. Nasza niezawodna publiczność złożona z uczniów klas I – III i oddziałów 0 uczestniczyła w wydarzeniu na tyle uważnie, żeby w przerwie na obliczenie wyników rozwiązywać i samodzielnie układać zagadki związane z treścią zaprezentowanych wierszy. Widzowie przyznali również nagrodę publiczności dla prezentacji, która zrobiła na nich największe wrażenie.

     Gratulujemy wszystkim wykonawcom, dziękujemy publiczności  i koleżankom wychowawczyniom klas, które uczestniczyły w imprezie.

Katarzyna Bednarek   Marzena Waszak


kliknij na obrazek aby zobaczyć galerię


NOC W … BIBLIOTECE, czyli podsumowanie innowacji pedagogicznej POCZYTAM SOBIE (I INNYM)

opublikowane: 18 cze 2017, 03:50 przez Lidia Buchholz

          Upowszechnianie czytelnictwa jest nie tylko priorytetem Ministerstwa Edukacji, lecz także naszym. Wiemy, jak czytanie książek rozwija człowieka, dlatego chcemy edukować młodych czytelników, którzy wybierają z półek w księgarniach i bibliotekach lektury mądre i piękne. Uczniów, którzy w tym roku szkolnym uczestniczyli w naszej inicjatywie, spotkała niespodzianka. Jeden z majowych wieczorów spędzili w bibliotece. Nie wypożyczali tam książek, lecz … nieźle się bawili.

          Inspiracją do zabawy były oczywiście książki. Grupy dzieci w różnym wieku, w zakamarkach Miejskiej Biblioteki w Swarzędzu, stawiły czoło wielu ciekawym zadaniom. Liczyła się dobra współpraca, pomysłowość, zręczność, spostrzegawczość oraz, rzecz jasna, umiejętność CZYTANIA! 

Jeśli ktoś myśli, że bawili się tylko uczniowie, to jest w błędzie…

Organizatorzy

Katarzyna Bednarek

Danuta Hernacka

Izabela Matela

Anna Zgórecka

VI BIEG INTEGRACYJNY „BIEGNĘ DLA WAS”

opublikowane: 15 cze 2017, 00:28 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 30 cze 2017, 01:01 ]

VI BIEG INTEGRACYJNY „BIEGNĘ DLA WAS”

W niedzielne południe 11 czerwca br. przed Szkołą Podstawową nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu zebrali się na linii startowej -  uczestnicy VI Biegu Integracyjnego „BIEGNĘ DLA WAS”. Na zaproszenie Pani Dyrektor Elżbiety Wieczorek oraz organizatorów biegu pozytywnie odpowiedzieli nie tylko uczniowie SP4, ale też ich rodzice, opiekunowie, znajomi i przyjaciele, a także mieszkańcy Swarzędza. Imprezie patronował Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek, a patronat medialny nad imprezą objęli Swarzędzka Telewizja Kablowa oraz Tygodnik Swarzędzki.

Po uroczystym powitaniu przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4  Elżbietę Wieczorek wszystkich przybyłych, uczestnicy VI Biegu Integracyjnego wypuścili 100 balonów do nieba. Następnie Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Pan Tomasz Zwoliński, rozpoczął bieg. Wzięło w nim udział ok. 300 zawodników. Należy podkreślić, że był to bieg rodzinny, ponieważ uczestniczyły w nim całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy pokonywali trasę w wózkach, a wśród biegaczy były również dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnością, które także dzielnie przemierzyły dystans. Trasa biegu obejmowała odcinek 1 i 2 kilometrowy. Wszyscy uczestnicy po dotarciu do mety, otrzymali medal wraz z dyplomem, szczęśliwy los, butelkę wody dla schłodzenia emocji oraz gadżety. Następnie wszyscy świetnie się bawili w czasie rodzinnego pikniku pod hasłem „Czas na zdrowie”. Przygotowano mnóstwo atrakcji tj.  dmuchany zamek, przejażdżka harley’ami, zwierzątka ze stowarzyszenia „BENEK”, przejażdżka koniem, Molecularium – obserwacja nieba, prezentacja sprzętu militarnego Grupy Rekonstrukcji Historycznej 1 Samodzielnej Kompanii Commando Przy KZR LOK w Swarzędzu, profesjonalny wizaż, malowanie paznokci i twarzy, warsztaty fryzjerskie i krawieckie, wyścigi myszy, puszczanie baniek, pokaz Grupy Capoueria Muzenza, ZUMBA z p. Ewą Gajdą, gry i zabawy dla dzieci organizowane przez pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 oraz przez 28 SDH „AZYMUT”. Na stoiskach ze zdrową żywnością można było spróbować zdrowe i kolorowe kanapki, owocowe soki oraz dietetyczne ciasta i ciasteczka. Rozmowy toczyły się przy kawie oraz herbacie, a także przy wojskowej grochówce z bułką i kiełbaską z kotła. W czasie pikniku odbyła się licytacja maskotki „Koguta”, która odjechała z nowym właścicielem na Harley’u. Natomiast o godzinie 14 uczestnicy pikniku mogli też poszerzyć swoje horyzonty w zakresie wiedzy o zdrowym stylu życia, formach aktywności fizycznej oraz diecie w specjalnie przygotowanym spocie „Śmietnik w mojej głowie”.

To było piękne świętowanie połączone z aukcją charytatywną na rzecz zakupu sprzętu specjalistycznego dla uczniów SP4. Jak co roku serca i portfele uczestników były otwarte na potrzeby naszych uczniów.

Impreza odbyła się dzięki ogromnemu zaangażowaniu i finansowemu wsparciu sponsorów. W sposób szczególny słowo wdzięczności kierujemy do: Wandy Konys -Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Swarzędzu, Tupperwar Wiesławy Chojnackiej, Airpol, XD Gifts,  Romana Kędzierskiego, Igora Wojciechowskiego, Rady Rodziców  SP4, Tomasza Bladowskiego, Romana Kędzierskiego, Rafała  Grudzińskiego , Cukierni Karola, Sklepu Mięsnego „u Adama”, Radnego Powiatu Poznańskiego - Marka Lisa, ,  Sklepu  „Mrówka”, Marka Jankowiaka, Zakładów Mięsnych BYSTRY, Piekarni DOPIEK, Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski  im. L. Grajka, Mariusza Mroczkowskiego, GRH Commando, Grupy Capoeira Muzenza ,Stowarzyszenia na Rzecz Rehabilitacji, Ekologii i Ratowania Zwierząt Rzeźnych BENEK, KNAUF, Ireneusza Szpota, Drukarni Swarzędzkiej Stanisław i Marcin Witecki, 28 Swarzędzkiej Drużyny Harcerskiej HKT "Azymut" "Wigry", Kingi Witka- Stablewskiej, Jakuba Stablewskiego, Magdaleny Grabianowskiej, Klasy Policyjnej II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu, Policji ze Swarzędza, Straży Miejskiej ze Swarzędza, UKS LIDER, , MOLECULARIUM Tomasza Książczyka, RSP Kruszewnia, Elżbiety Wysockiej, Restauracji „Między Nami”, Shell Polska stacji paliw 4041, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Mamy świadomość, że każdy, który wykupił startówkę jest wielkim sponsorem tej imprezy, bo BIEGŁ DLA NAS.

O bezpieczeństwo podczas biegu i całej imprezy zadbały służby mundurowe. Szczególne podziękowania kierujemy do swarzędzkiej Policji i uczniów klasy policyjnej  z II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu, którymi dowodził z – ca Komendanta Policji w Swarzędzu Pan Piotr Borowiak. Ponadto dziękujemy swarzędzkiej  Pogotowiu Ratunkowemu bacznie czuwającym nad bezpieczeństwem oraz Straży Miejskiej ze Swarzędza.

Dziękujemy również wszystkim, którzy uświetnili nasz piknik swoimi występami

 i prezentacjami.

VI Bieg Integracyjny Czwórki -  Biegnę dla Was już ukończony, jednak miłe wrażenia

z tej imprezy pozostają w nas i motywują do pracy nad dobrą kondycją, by wyruszyć znów

w przyszłym roku. Zapraszamy do udziału w VII Biegu.

 

organizatorzy

 

 

 

Informacje zebrała i opracowała Agnieszka Sokołowska

Fotorelację przygotowali Julia Mężyńska z kl. VIc Ola Ławniczak z kl. VIb i  Jerzy Kot

https://goo.gl/photos/sMhk2Nbn9HaN5BjE9
KLIKNIĘCIE W ZDJĘCIE PRZEKIEROWUJE DO GALERII

PONIŻEJ ZDJĘCIE PRZEKIEROWUJĄCE DO FILMU

 

https://youtu.be/cNeSySkd99k

RAJD SZKOLNY 1 CZERWCA 2017r.

opublikowane: 9 cze 2017, 02:30 przez Lidia Buchholz   [ zaktualizowane 9 cze 2017, 02:51 ]

          1 czerwca br. odbył się w naszej szkole Rajd z okazji Dnia Dziecka. 

           W tym dniu uczniowie z klas O-VI inaczej realizowali zajęcia w szkole. Każda grupa miała do pokonania godzinną trasę w okolicach jeziora swarzędzkiego podczas której uczniowie wykonywali zadania. W drugiej godzinie uczniowie uczestniczyli w konkurencjach i zadaniach sportowych, które były dla nich przygotowane przez nauczycieli na boiskach. 

Wszyscy uczniowie pokonali trasę Rajdu i z dużym zaangażowaniem wykonali przygotowane zadania. Panowała miła, przyjazna atmosfera.

                                                                                                                  Agnieszka Ewertowska

    

                                 
                                                                  

1-10 of 220