opublikowane: 15 lis 2018, 12:42 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 16 lis 2018, 01:34 ]

`Dnia 14.11.2018r. w naszej szkole odbył się V Gminny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej – 100 lat na skrzydłach wolności. W zmaganiach finałowych wzięło udział 19 uczestników ze szkół swarzędzkich. Poziom występów artystycznych był wysoki. Uczniowie deklamowali poezję patriotyczną z okresu wojny i współczesną. We wszystkich prezentacjach pobrzmiewało echo historii naszej ukochanej Ojczyzny. Ambitna realizacja recytacji utworów o biało-czerwonej, niezłomnej i niepodległej Polsce urzekała słuchaczy. Ogólny wyraz artystyczny, ekspresja werbalna, modulacja głosu i ożywiona gestykulacja poruszały najgłębsze struny duszy i unosiły nie tylko wykonawców, ale i odbiorców na skrzydłach wolności. To było piękne wydarzenie artystyczne, które wpisuje się w realizację działań edukacyjno- kulturowych mających na celu godne uczczenie 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez młodych patriotów miasta i gminy Swarzędz. Występ recytatorów utwierdza nas w przekonaniu, że warto promować młode talenty opiewające chwałę i potęgę 100 – letniej Niepodległej, aby Polska wciąż żyła i  nie zginęła!

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za dostarczenie nam głębokich  wrażeń artystycznych, a zwycięzcom gratulujemy.

Składamy serdeczne gratulacje zwłaszcza uczennicom naszej szkoły, które okazały się najlepszymi recytatorkami: Julii Trząsalskiej - za zajęcie I miejsca, Nadii Szmyt za zajęcie II miejsca w pierwszej kategorii wiekowej i Zofii Ewertowskiej - za zajęcie I miejsca w drugiej kategorii wiekowej

- organizatorzy