100 LAT NAD GNIAZDEM NIEPODLEGŁEJ


Prezentacja podsumowujaca Projekt Edukacyjny "Sto Lat nad Gniazdem niepodległej"

opublikowane: 3 sty 2019, 14:05 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 3 sty 2019, 14:06 ]

Zapraszam do obejrzenia prezentacji.Wystarczy kliknąć w zdjęcie
https://youtu.be/YjSZCAGmXdg

„100 kwiatków na 100–lecie”

opublikowane: 21 lis 2018, 20:57 przez Jerzy Kot

Jednym z zadań wykonanych przez klasy 0 – III w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była prezentacja prac plastyczno-technicznych w barwach narodowych oraz przygotowanie gazetek tematycznych. Klasy Ib, IIb, IIc, IIIa, IIIb, IIIc i IIId włączyły się w akcję „100 kwiatków na 100–lecie” i wykonały piękne przestrzenne, kwiatowe kompozycje. We wszystkich salach i na korytarzach pojawiło się również wiele innych patriotycznych akcentów.

 

Jolanta Dębska

https://photos.app.goo.gl/pNdH5vEU5K45PUyF6

POLSKA od A do Z

opublikowane: 19 lis 2018, 20:50 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 21 lis 2018, 13:58 ]

W ramach obchodów 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w szkole konkurs  POLSKA od  A do Z. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV – VIII. Od 15 października, w każdy poniedziałek odpowiadali pisemnie na pytania sprawdzające znajomość polskich legend, jezior, rzek, gór oraz postaci sławnych Polaków.  Okazało się, że uczniowie Czwórki mają szeroką wiedzę, więc poprawnych odpowiedzi było bardzo dużo. Drogą losowania Pani Wicedyrektor Agnieszka Ewertowska wyłoniła zwycięzców. Oto oni:

     Filip Adamczyk                               8 c

     Wiktor  Jastrzębowski                     5 d          

     Michał  Karolczak                           5 d                         

     Błażej Kosewski                              6 e

      Emilia Małecka                              6 e

     Zofia Brzezińska kl.                        5d

      Antosia Olejnik                              8 c

      Kinga Sękowska                             6 e

      Max Sępień                                     7 b

      Paweł Świątek                                 8 c

      Natan Tomaszewski                        5 d

      Filip Żmuda                                     5 d

 

     GRATULUJEMY  !!

 

https://photos.app.goo.gl/jrVT9DdiJoSpoiPj8

Konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”

opublikowane: 18 lis 2018, 04:29 przez Jerzy Kot

W ramach obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas 0 - III oraz oddziałów edukacyjno-terapeutycznych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”. Wszystkie wykonane prace były bardzo pomysłowe i oryginalne. Różnorodność użytych materiałów, ciekawa interpretacja tematu oraz wyjątkowe walory artystyczne prac sprawiły, że organizatorzy postanowili nagrodzić wszystkich uczestników. Gratulujemy!

 

Jolanta Dębska

Agnieszka Czwojdrak


 

 

https://photos.app.goo.gl/VDJMd4Jyuqi6orb48

 

V Gminny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej – 100 lat na skrzydłach wolności.

opublikowane: 15 lis 2018, 12:42 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 16 lis 2018, 01:34 ]

`Dnia 14.11.2018r. w naszej szkole odbył się V Gminny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej – 100 lat na skrzydłach wolności. W zmaganiach finałowych wzięło udział 19 uczestników ze szkół swarzędzkich. Poziom występów artystycznych był wysoki. Uczniowie deklamowali poezję patriotyczną z okresu wojny i współczesną. We wszystkich prezentacjach pobrzmiewało echo historii naszej ukochanej Ojczyzny. Ambitna realizacja recytacji utworów o biało-czerwonej, niezłomnej i niepodległej Polsce urzekała słuchaczy. Ogólny wyraz artystyczny, ekspresja werbalna, modulacja głosu i ożywiona gestykulacja poruszały najgłębsze struny duszy i unosiły nie tylko wykonawców, ale i odbiorców na skrzydłach wolności. To było piękne wydarzenie artystyczne, które wpisuje się w realizację działań edukacyjno- kulturowych mających na celu godne uczczenie 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez młodych patriotów miasta i gminy Swarzędz. Występ recytatorów utwierdza nas w przekonaniu, że warto promować młode talenty opiewające chwałę i potęgę 100 – letniej Niepodległej, aby Polska wciąż żyła i  nie zginęła!

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za dostarczenie nam głębokich  wrażeń artystycznych, a zwycięzcom gratulujemy.

Składamy serdeczne gratulacje zwłaszcza uczennicom naszej szkoły, które okazały się najlepszymi recytatorkami: Julii Trząsalskiej - za zajęcie I miejsca, Nadii Szmyt za zajęcie II miejsca w pierwszej kategorii wiekowej i Zofii Ewertowskiej - za zajęcie I miejsca w drugiej kategorii wiekowej

- organizatorzy

https://photos.app.goo.gl/MJt5pBwJMNySVEf77Uroczysty apel z okazji 100. - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości dla uczniów z klas 0 - III

opublikowane: 15 lis 2018, 12:30 przez Jerzy Kot

Dnia 13.11. w  naszej szkole odbył się uroczysty apel  z okazji 100. - lecia  Odzyskania przez Polskę Niepodległości dla uczniów z klas 0 - III. Uroczystość  została przygotowana przez uczniów  klasy IIA integracyjnej.

 Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy  oraz włączali się w śpiewanie piosenek patriotycznych.             Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Uczniowie  zaprezentowali również taniec z biało-czerwonymi szarfami.   Rekwizyty w barwach narodowych, stroje, hymn  odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

Chwile zadumy, ale także uśmiech i mnóstwo radosnego patriotyzmu, tak można opisać występ klasy IIA.

https://photos.app.goo.gl/u1REWG1QGVUrTbx17

PATRIOTYCZNY DESER

opublikowane: 15 lis 2018, 12:14 przez Jerzy Kot

100. rocznica  odzyskania przez Polskę niepodległości, to okazja do poznania historii naszego kraju, legend, symboli narodowych,  krain geograficznych i ludzi.  Dla uczniów klasy 4  i 7 zet, to także czas wspólnego gotowania. Raz w tygodniu przygotowujemy na zajęciach wybraną przez uczniów potrawę, a 8 listopada postanowiliśmy ugotować kisiel. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż truskawkowy kisiel ozdobiliśmy bitą śmietaną. Na talerzach pojawił się więc kolor biały i czerwony. Wszyscy ze wzruszeniem pomyśleliśmy  o powiewającej na wietrze polskiej fladze.

Jeżeli uda się Wam wykonać biało- czerwone danie, to przyjdźcie nam o tym opowiedzieć. Czekamy w sali nr 2 i nr 3. Najciekawszą pracę nagrodzimy małym upominkiem.

                                                                                                                                   Joanna Bazaniak

                                                                                                                             Lucyna Kaźmierczak

https://photos.app.goo.gl/sfA9zCvTBpqoBHzPA

Akademia IV-VIII

opublikowane: 12 lis 2018, 21:40 przez Jerzy Kot

W dniu tak ważnym dla Polski postanowiliśmy i my w uroczysty sposób uczcić 100 lecie odzyskania niepodległości. Nasi uczniowie przypomnieli jak ważne wydarzenia miały miejsce na przełomie tych lat. Odśpiewali pieśni, odtańczyli uroczyście poloneza. Wzruszenie towarzyszyło każdemu... Dziękujemy wszystkim występującym dzieciom za zaangażowanie w ten wyjątkowy występ. Monika Ludwiczak Beata Brodziak Elżbieta Narożna

https://photos.app.goo.gl/f9wNh4RWJtWAHW6Q9

DELKARACJA MAŁEGO PATRIOTY

opublikowane: 11 lis 2018, 22:25 przez Jerzy Kot

Jednym z zadań projektowych było napisanie Deklaracji Małego Patrioty. Uczniowie naszej szkoły zadanie to wykonali wzorowo. Zredagowali osobiste deklaracje, które w pięknej oprawie graficznej stanowią wyraz najgłębszych uczuć patriotycznych młodych Polaków. W deklaracjach wyrazili swoją miłość i przywiązanie do Ojczyzny, a ponadto zobowiązanie do wiernego stania na straży wartości narodowych. Uczniowie dali wyraz swojej dojrzałości i  dobrego wychowania  patriotycznego. Pięknie i starannie wykonane prace, ozdobione symbolami narodowymi stanowią wymowny akcent szkolnej dekoracji niepodległościowej. Są najlepszym dowodem, że Niepodległa biało-czerwona wciąż żyje,  że ta, co nie zginęła będzie zawsze wielka i żywa w sercach nowych pokoleń Polek i Polaków.

https://photos.app.goo.gl/cndpW36jRAQStQNx8

Szkolna flaga narodowa

opublikowane: 11 lis 2018, 01:34 przez Jerzy Kot

Uczniowie klas IV - VIII wykonali szkolną flagę Polski. Flaga składa się z 21 modułów białych i 21 modułów czerwonych. Każdy element został wyklejony kulkami z krepy. Na wykonanie jednego modułu zużyto trzy krepy. Ogółem wykorzystano 63 krepy białe i 63 krepy czerwone. Poszczególne elementy biało - czerwone utworzyły flagę narodową o wymiarach 2079 x 1260 mm. Flaga stanowi element dekoracyjny w holu szkoły.

 

https://photos.app.goo.gl/BYqroQ4D6zAn1TbGA

1-10 of 15